رفع کامل روزه‌خواری علنی، نیازمند فرهنگ سازی است

استاندار یزد

رفع کامل روزه‌خواری علنی، نیازمند فرهنگ سازی است

سید محمد میرمحمدی با بیان این مطلب که در امر به معروف و نهی از منکر باید احترام افراد حفظ شود، گفت: رفع کامل روزه‌خواری علنی، نیازمند فرهنگ سازی است.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، سیدمحمد میرمحمدی در نشست مشترک دبیران و معاونان و مسئولان ستادهای امر به معروف و نهی از منکر استان یزد با تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: در ارتباط با بحث روزه‌خواری باید دنبال روش‌هایی باشیم که در درجه اول به احترام‌طلبی، شور و حال جوانان پاسخ بدهد و بتوانیم آنها را به نحوی همراه خود کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر این هنر را داشته باشیم که احساس کنند ما با آنها همراه هستیم، به خودشان اجازه نمی‌دهند خلاف آنچه که در قانون بیان می‌شود، عمل کنیم.

استاندار یزد با تاکید بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی باید مطابق با سلیقه جوانان باشد، گفت: در ارتباط با این موضوع باید سعی کنیم علاوه بر فعالیت‌های ارشادی و بازدارنده‌ای که انجام می‌دهیم، اقدام به ریشه‌یابی موضوع کنیم.

میرمحمدی با تاکید بر اینکه همه باید در جامعه به یکدیگر احترام بگذارند، خاطرنشان کرد: اگر در اقداماتی که انجام می‌دهیم مردم را از خودمان دور کنیم و احترامشان را رعایت نکنیم، نه تنها به سمتمان نمی‌آیند بلکه سعی می‌کنند در خلاف مواضعمان اقدام کنند.

وی با بیان اینکه رعایت احترام و استفاده از روش‌های دوستانه و برادرانه تاثیر بسیار بیشتری از رفتارهای زننده در امر به معروف و نهی از منکر دارد، گفت: در صورتی که این چنین مواردی نسبت به بحث روزه‌خواری هم رعایت شود، مطمئنا تاثیر بسیار بیشتری بر جامعه دارد.

استاندار یزد با اشاره به اینکه رستوران‌هایی که به عنوان شیفت مشخص شده‌اند باید پوشش لازم را داشته باشند، گفت: امیدواریم که همه دست‌اندرکاران به ویژه رسانه‌ها در این زمینه فرهنگ‌سازی کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر، یک تکلیف شرعی و یک وظیفه قانونی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، عبدالحمید احمدی که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.