امر به معروف ونهی از منکر تضمین کننده حقوق جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی

امر به معروف و نهی از منکر تضمین کننده حقوق جامعه است

حجت الاسلام والمسلمین بزمانی با تاکید بر این مطلب که نتیجه امر به معروف و نهی از منکر دیکتاتوری نیست گفت: اجرای این مهم در جهت احیاء نظم ،احیاء و توجه به حقوق افراد است و این مهم جامعه را به سمت و سوی رعایت حقوق بشر و فرد سوق میدهد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان گفت: انسان در راستای راه خدا قیام می کند و می توان کار امر به معروف و نهی از منکر را انجام داد و کاری که برای خدا باشد خداوند هم کمک می کند.

حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی افزود: افرادی که در مسیر الهی تلاش می کنند راه بن بستی در مسیرشان نیست، راه ممکن است سخت و مشکل باشد در مسیر موانع باشد اما مسیر الهی بن بست ندارد .

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سیستان وبلوچستان با اشاره به این مطلب که افرادی که در مسیر الهی تلاش می کنند و در راه خدا با تمام وجود حرکت می کنند مجاهد هستند افزود: مسیر الهی از ابتدای خلقت آدم تا به امروز، همه انبیاء به سختی این کار را در پیش گرفتند.

معاون مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر در راستای فریضه ای تلاش می کنند که همه فرائض و واجبات بسته به این فریضه است،ضمانت اجرایی احکام الهی بسته به امر به معروف و نهی از منکر است.

وی اظهار داشت: افرادی که در راستای نهادینه سازی فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر گام برمیدارند رسالت و مسئولیت بسیار مهم و خطیری را بر عهده دارند، چرا که کسب حلال و پرهیز از حرام خوری، روی سعادت دین، نماز خواندن، اخلاق و رفتار سرنخ این امورات در این فریضتین الهی واجب است.

بزمانی اذعان داشت: مردم به مانند این که در یک کشتی زندگی می کنند حرکت دارند که سوراخ کردن کشتی همه را غرق می کند و افراد سرنشین در این کشتی نمی توانند بی تفاوت باشند در این کشتی لذا اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ای اجرا نشود نتیجه آن غرق شدن جامعه است وبی تفاوتی در راستای این دو امر الهی واجب باز خوردش سقوط جامعه است.

وی با تاکید بر این مطلب که نتیجه امر به معروف و نهی از منکر دیکتاتوری نیست گفت: اجرای این مهم در جهت احیاء نظم ،احیاء و توجه به حقوق افراد است و این مهم جامعه را به سمت و سوی رعایت حقوق بشر و فرد سوق میدهد.

معاونت امر به معروف و نهی از منکر مردم به دولت و مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: فردی که منکری را مرتکب می شود در واقع جامعه را مبتلا به منکر کرده و باعث سقوط جامعه می شود و این موجب ضربه زدن به آزادی دیگران می شود.

این مسئول در پایان تصریح کرد: اولین شرط آمر به معروف عامل بودن است اگر عامل بود تاثیرگذاری بیشتری در جامعه دارد و ثمرات و برکاتش به وضوح در جامعه نمایان می شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف مسئولان باید با جذب حداکثری صورت گیرد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف مهدی چمران، قائم مقام جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی (جمنا) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.