شوراهای امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح نظام اداری فعال باشند

معاون توسعه منابع انسانی و اقتصادی استانداری هرمزگان

شوراهای امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح نظام اداری فعال باشند

علی رئوفی گفت: در اجرای صحیح قانون امر به معروف و نهی از منکر نباید بی‌تفاوت بود و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه و نظام اداری باید فعال باشند تا از ظرفیت‌های خود در حوزه‌های مختلف برای اشاعه امر به معروف و نهی در جامعه استفاده کنند.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از هرمزگان، علی رئوفی در جلسه هماهنگی مجمع دبیران شوراهای امر به معروف دستگاه‌های اجرایی استان هرمزگان افزود: موضوع امر به معروف و نهی از منکر از فرایض مهم دینی است که باید سرلوحه کار مسلمانان قرار گیرد تا به عنوان یک الگو، پیشتاز ترویج این واجب الهی شوند؛ چرا که هر مسلمان در تعیین سرنوشت جامعه و تعهدی که در پذیرش مسئولیت‌های اجتماعی دارد.

وی بیان کرد: انتظار می رود با بهره گیری از ظرفیت مجمع دبیران دستگاه های اجرایی استان و جلب مشارکت آنان ، نسبت به تشکیل و فعالیت گسترده و اثر بخش شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های استانی و اجرای برنامه های ستاد در چارچوب قانون حمایت از امران به معروف و ناهیان از منکر اهتمام شایسته معمول دارید.

معاون استاندار هرمزگان بیان کرد: در اجرای صحیح قانون امر به معروف و نهی از منکر نباید بی‌تفاوت بود و شوراهای امر به معروف و نهی از منکر برای اصلاح جامعه و نظام اداری باید فعال باشند تا از ظرفیت های خود در حوزه های مختلف برای اشاعه امر به معروف و نهی در جامعه استفاده کنند.

حجت الاسلام اسماعیلی دبیر ستاد امر به معروف هرمزگان نیز در این جلسه، اظهار کرد: بدون شک ضرورت واجب امر به معروف و نهی از منکر با توجه به منابع ارزشمند دینی ما، بر کسی پوشیده نیست و اجرای امر به معروف و نهی از منکر، نیازمند عزم ملی همه اقشار جامعه است.

وی اظهار امیدواری کرد، با تلاش مردم و مسئولین، این امر مهم در کشور نهادینه شود و با توجه به تصویب قانون امر به معروف در دولت هیج عذر و بهانه‌ای از مسئولان دستگاه‌های اجرایی در زمینه اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دستگاه‌های اجرایی پذیرفته نمی‌شود.

گفتنی است؛ در این مجمع سازوکارهای اجرایی و بخش‌های مربوط به فعالیت دستگاه‌های اجرایی با حمایت قانون مصوب امر به معروف و نهی از منکر و ساختار اجرایی شوراها و وظایف آنان مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

لینک خبر


همچنین ببینید

بررسی راهکارهای عملیاتی شدن تفاهم‌نامه حوزه و ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ آیت الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.