امر به معروف و نهی از منکر کشور را از فساد دور می کند

قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی

بالاترین معروف را حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی

سید هادی موسوی زاده ضمن تشریح مصوبه قانونی ستاد فریضه امر به معروف و نهی از منکر که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به ستاد ابلاغ شده بالاترین معروف را حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: هر عملی که باعث تقویت و حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی شود بالاترین معروف است و باید معروف ها را در جامعه برجسته نمود.

 

به گزارش پیام بشرویه ، ” سرگرد پاسدار علی خبازی” ” در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بشرویه که با حضور مسئول استانی در محل سالن جلسات ناحیه مقاومت سپاه بشرویه برگزار شد هدف از اجرای این فریضه الهی را مردمی کردن این فریضه برشمرد و گفت: با تشکیل گروه های آمران به معروف و ناهیان از منکر خواهم توانست از تمام ظرفیت‌های مردمی در رسیدن به اهداف آینده بهره مند شویم.

دبیر ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بشرویه با قدردانی از فرمانداری شهرستان در جانمایی مکان برای دفتر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواستار همکاری بیشتر اعضا جهت معرفی یک نفر به عنوان مسئول دبیرخانه شد تا به صورت دائم فعالیت‌های دبیرخانه را پیگیری کند.

در ادامه این نشست ” سید هادی موسوی زاده” قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی ضمن تشریح مصوبه قانونی ستاد فریضه امر به معروف و نهی از منکر که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به ستاد ابلاغ شده بالاترین معروف را حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: هر عملی که باعث تقویت و حفظ دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی شود بالاترین معروف است و باید معروف ها را در جامعه برجسته نمود.

وی از نظام حاکمیت سیاسی جمهوری اسلامی به عنوان نظام مقبول و مورد توجه ولایت و رهبری یاد کرد و گفت:در حال حاضر باید از این نظام حاکمیت سیاسی حمایت کنیم و نباید زمینه اختلاف و تفرقه در بین مسئولان دلسوز نظام و مردم را به وجود آورد از طرفی در مقابل روحیه اشرافگری برخی شخصیت‌ها را هم که زمینه‌ساز شیوع منکر در جامعه می‌شود باید ایستاد و تذکرات لازم به صورت قانونی داده شود.

موسوی زاده ، تشکیل جلسات ستاد های امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ها را برابر قانون لازم و ضروری دانست و گفت : دبیرخانه ستاد با دستور رئیس ستاد باید اقدام به تشکیل جلسه نموده و زمانی رسمیت پیدا می‌کنند که نصف به علاوه یک اعضای رسمی در جلسات شخصا حضور داشته باشند.

وی تشکیل شورای امر به معروف نهی از منکر در ادارات ،سازمان ها، تشکل های عمومی ، اصناف، بازاریان و کانون های مردم نهاد، هیئت ها و اماکن مذهبی و مساجد را زیرمجموعه ستاد شهرستان ها دانست و گفت:عضویت در شوراها به صورت یادآوران و طلایه‌داران داوطلبانه بوده و باید با هماهنگی رئیس ستاد انجام گیرد.

در این نشست بر راه‌اندازی مکان جهت دفتر دبیرخانه ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین معرفی یک نفر به عنوان مسئول دبیرخانه و تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و نهادهای دولتی اصناف و بازاریان شرکت های خصوصی و هیات مذهبی و مساجد تاکید شد.

لینک خبر


همچنین ببینید

تقویت عقاید اسلامی وظیفه واحد عقیدتی سیاسی سپاه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آیت الله سید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.