امر به معروف، موجب احساس مسئولیت اجتماعی می شود

فرمانده انتظامی شهرستان رشت

امر به معروف، موجب احساس مسئولیت اجتماعی می شود

سرهنگ شعبانی با اشاره به این كه نیروی انتظامی در خط مقدم امر به معروف و نهی از منكر قرار دارد، خاطرنشان كرد: همگانی كردن فریضه امر به معروف و نهی از منكر ضمن اینكه از ناهنجاری ها در جامعه جلوگیری خواهد كرد، احساس مسئولیت اجتماعی را در شهروندان خواهد آورد.

 

 

به گزارش ایسنا منطقه گیلان، سرهنگ رحیم شعبانی، در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر که با حضور معاونان و مدیران ستادی برگزار شد، اظهار کرد: با شناساندن جایگاه واقعی امر به معروف و و نهی از منکر می توان سنت های پسندیده را در جامعه همگانی کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه یکی از راه های احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر شناخت معروف از منکر است، گفت: بسیاری از ناهنجاری ها ناشی از عدم درک صحیح معروف از منکر است.

وی چشم پوشی و عدم احساس مسئولیت در مقابل گناه دیگران را گناه نابخشودنی و همچنین نافرمانی از خداوند دانست و گفت: وظایفمان در ماه مبارک رمضان نسبت به ماه های دیگر بیشتر است زیرا نسبت به اجرای حدود الهی مسئولیت داریم.

این مقام انتظامی در ادامه به چگونگی انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و عنوان داشت: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید خودشان عامل به معروف و ناهی از منکر بوده تا گفتار و کردارشان در جامعه توان بازدارندگی داشته باشد.

سرهنگ شعبانی در خاتمه با اشاره به این که نیروی انتظامی در خط مقدم امر به معروف و نهی از منکر قرار دارد، خاطرنشان کرد: همگانی کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر ضمن اینکه از ناهنجاری ها در جامعه جلوگیری خواهد کرد، احساس مسئولیت اجتماعی را در شهروندان خواهد آورد.

لینک خبر


همچنین ببینید

اقامه عدل الهی، هدف بزرگ امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج در قزوین، عباس کاظمی مسئول …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.