نهادینه شدن امربه‌معروف و نهی از منکر موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

فرمانده انتظامی استان ایلام

نهادینه شدن امر به‌ معروف و نهی از منکر موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

سردار یاری با بیان اینکه نهادهای فرهنگی نقش ممتازی در نهادینه کردن فرهنگ غنی اسلامی دارند، گفت: تحقق امر به ‌معروف و نهی از منکر در جامعه سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) سردار نورعلی یاری، فرمانده انتظامی استان ایلام، در گفت‌وگو با  از ایلام اظهار کرد: فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر یکی از ضروریات دین مبین اسلام است که در جامعه مغفول مانده که این موضوع می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری بر پیکره جامعه اسلامی وارد کند.

وی افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر فقط مختص به یک موضوع خاص نیست و تمام ناهنجاری‌های اجتماعی را دربرمی گیرد.

فرمانده انتظامی استان ایلام با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است به تأثیر گزاری این فریضه در جامعه پرداخت و یادآور شد: وقتی امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه به‌ صورت صحیح پیاده شود در واقع از آسیب‌های احتمالی فرارو جلوگیری کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: اجرای امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه شرایطی دارد و در قرآن، احادیث ائمه و کتب اسلامی به فراوانی از آن یاد شده است و در آن ما را از افراط ‌و تفریط برحذر داشته‌اند.

یاری به حمایت قانون از آمران به معروف و ناهیان از منکر اشاره و خاطرنشان کرد: در اجرای اصل یک‌صد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر به ‌عنوان طرح دوفوریتی به مجلس شورای اسلامی تقدیم و در سال۹۴ به تصویب رسید.

وی گفت: در این قانون، معروف و منکر عبارت‌اند از هرگونه فعل، قول و یا ترک فعل و قولی که به‌ عنوان احکام اولی و یا ثانوی در شرع مقدس و یا قوانین، مورد امر قرار گرفته و یا منع شده باشد.

فرمانده انتظامی استان ایلام افزود: بر اساس ماده۴ این قانون، مراتب امر به‌ معروف و نهی از منکر، قلبی، زبانی، نوشتاری و عملی است که مراتب زبانی و نوشتاری آن وظیفه آحاد مردم و دولت بوده و مرتبه عملی آن در موارد و حدودی که قوانین مقرر کرده تنها وظیفه دولت است.

یاری گفت: امیدواریم با همکاری مردم و مسئولان این فریضه الهی بیش‌ از پیش در جامعه نهادینه شود تا شاهد ناهنجاری‌ها و پلشتی‌ها در جامعه اسلامی نباشیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نگاه پلیسی ندارد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف احد آزادی خواه در گفت‌‎وگو با  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.