امر به معروف و نهی از منکر تقویت شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مرتضی کشمیر در گفت‌وگو با این خبرگزاری درباره بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری پیرامون حساسیت به خرج دادن نسبت به مسائل فرهنگی اظهار کرد: امام خامنه‌ای موضوع مهمی را با به‌کارگیری عبارت «آتش به اختیار» مطرح کردند.

وی ادامه داد: معنای این عبارت، اجرای مراتب امر به معروف و نهی از منکر، این دستور الهی در قرآن کریم در راستای کاهش و از بین بردن آسیب‌ها در جامعه اسلامی است.

امام جمعه ایوانکی با تأکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر جزئی از دین ماست، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر از سفارش‌های قرآن کریم و مندرج در روایات ارزشمند امامان معصوم(علیهم السلام) است که باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام کشمیر با اشاره به اینکه انسان باید در مدار امر به معروف و نهی از منکر برابر کارهای ناشایست فردی و دولتی واکنش نشان دهد، اضافه کرد: باید نسبت به این موضوعات دغدغه داشت و بی‌تفاوت نبود.

وی با بیان اینکه آتش به اختیار به این منظور نیست که صحنه برخورد با این کارهای ناشایست را به صحنه جنگ تبدیل کنیم، تصریح کرد: باید راه صحیح را پیمود و با برنامه‌ریزی درست، طرح‌ها را پیاده کرد.

امام جمعه ایوانکی در تشریح حال و هوای روزهای ماه مبارک رمضان در بخش ایوانکی، با تأکید بر اینکه سفره‌های کرامت به شکل وسیع در این بخش پهن نمی‌شود، اضافه کرد: برای اجرای طرح ضیافت الهی، برنامه‌ریزی بیشتری از سوی اداره اوقاف و امور خیریه نیاز است.

کشمیر با تأکید بر اینکه سفره ساده افطاری برای روزه‌داران به‌صورت خودجوش در مساجد بخش ایوانکی پهن می‌شود، تصریح کرد: خرما، یک استکان آب جوش، چای و زولبیا و … محتوای این سفره است و این فرهنگ باید ترویج شود.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان ماه میهمانی خداوند است، اظهار کرد: باید از این فرصت برای جمع‌آوری توشه معنوی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.