«درود بر حجاب» به گفتمان عمومی جامعه تبدیل شود

امام جمعه شهرستان قشم

«درود بر حجاب» به گفتمان عمومی جامعه تبدیل شود

حجت الاسلام و المسلمین جوکار گفت: همانگونه که از پیروزی انقلاب تاکنون شعار مرگ بر آمریگا فراموش نشده، درود بر حجاب نیز باید به گفتمان عمومی و عملی جامعه تبدیل شود.

 

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار امام جمعه قشم ، در جمع خبرنگاران با تاکید بر تشکیل ستاد حجاب و عفاف، بخش مهمی از امورات فرهنگی و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان را مرتبط با این موضوع خواند و گفت: برای ریشه ای دنبال کردن کار و حصول نتیجه مطلوب باید حجاب و عفاف را از هم تفکیک نمود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار حجاب را نشانه ای از عفاف دانست و اظهار کرد: عفت دامنه ای گسترده دارد و هنگامی که در انسان شکل بگیرد، حجاب در فرد خودنمایی می کند و نبود حجاب نشانی از نقصی در عفت است.

امام جمعه قشم در خصوص وجود نقیصه در این دو مقوله با گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی،افزود: ریشه اصلی مشکلات در پایتخت کشور است؛ بعنوان مثال باید مبداءهای مسافری مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر مبارزه با بدحجابی در فرودگاه تهران اقدامی مطلوب صورت پذیرد، به تبع آن در فرودگاه های شهرستانی مشکلی نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار حل مشکلات جامعه را در گرو اقداماتی اساسی از جانب مسئولین دانست و تصریح کرد: حداقل انتظار از فرمانداری، سازمان منطقه آزاد، دانشگاه و ادارات این است که با نگاهی به خود و انجام اصلاحات لازم کاری کنند که افراد هنگام مراجعه به مسئولین حجاب و عفاف را به عینه مشاهده کنند.

وی با تبیین نقش مدیران و معلمین، جبران کوتاهی های صورت گرفته در توجه به خانه و مدرسه بعنوان مبادی اصلی تربیتی را خواستار شد و ادامه داد: باید نکات و مسائل تربیتی را از بدو تشکیل خانواده به زوجین ارائه نمود و با تحت آموزش قرار دادن آن ها پیش از تولد فرزند زمینه را برای تربیت فرزندانی عفیف محیا ساخت.

امام جمعه قشم با انتقاد از تعاریف برخی ادارات از حقوق شهروندی تاکید کرد: حقوق شهروندی یعنی افراد جامعه در جامعه احساس امنیت و آرامش کنند و فضای جامعه افراد را در معرض خطر سقوط اخلاقی- ارزشی قرار ندهد، لذا ادارات در این خصوص صراحتا تعیین موضع کنند که به دنبال حقوق شهروندی اسلام ناب محمدی هستند یا چشم به فرهنگ منحط غربی دوخته اند.

وی با اشاره به لزوم نو سازی روش های تبلیغ عفاف و حجاب و تحلیل استراتژی دشمن جهت مقابله به مثل با استقبال از طرح دوخت رایگان چادر اظهار کرد: ترویج مدهای اسلامی، شناسایی و برجسته سازی فروشگاه های ارائه کننده محصولاتی مرتبط با عفاف و حجاب، گفتمان سازی و تبدیل این دو مقوله به گفتمان رایج جامعه از نقشی موثر در تقویت جریان فرهنگی عفاف و حجاب برخوردار است.

لینک خبر


همچنین ببینید

احیا و ترویج امر به معروف و نهی از منکر رسالتی همگانی است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سیدمحمد حسینی‌ شاهرودی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.