روحیه انقلابی، آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی اولویت‌های استان اصفهان

امام جمعه ماهان

باید فریضه امر به معروف در جامعه احیا شود

امام جمعه ماهان گفت: جامعه‌ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر احیا نشود از رحمت خداوند به‌دور است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام محمد محمدزاده در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان با اشاره به آیه ۳۰ سوره فصلت اظهارداشت: دو چیز موجب سعادت شخصی و اجتماعی انسان می‌شود و نخستین عامل این است که همه وجود و کارهایتان رنگ و بوی خدا را داشته باشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ماهان با بیان اینکه دومین عامل استقامت است و اگر ایمان و استقامت هر دو به وجود آیند دیگر ترسی نباید داشته باشیم، افزود: فلسفه همه حکومت‌ها نزدیک شدن انسان‌ها به خداوند است و به‌دنبال این هستیم احکام و شریعت الهی در جامعه پیاده شود.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فریضه مهم اسلامی است، گفت: جامعه‌ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر احیا نشود از رحمت خداوند به‌دور است و در این زمینه باید افراد خاصی آموزش داده شوند تا بدانند چگونه از منکری جلوگیری و به امری دعوت کنند.

به گزارش فارس، برگزاری جلسات ماهانه امر به معروف، فعال شدن مساجد بخش ماهان، احداث یک جایگاه ثابت برای نماز در باغ شاهزاده و موظف کردن همه باغ رستوران‌ها به پخش اذان با مقدمه قرآن ظهر و شب از جمله مصوبان این نشست بود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف مسئولان باید با جذب حداکثری صورت گیرد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف مهدی چمران، قائم مقام جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی (جمنا) …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.