باید فریضه امر به معروف در جامعه احیا شود

 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، حجت‌الاسلام محمد محمدزاده در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان با اشاره به آیه ۳۰ سوره فصلت اظهارداشت: دو چیز موجب سعادت شخصی و اجتماعی انسان می‌شود و نخستین عامل این است که همه وجود و کارهایتان رنگ و بوی خدا را داشته باشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر ماهان با بیان اینکه دومین عامل استقامت است و اگر ایمان و استقامت هر دو به وجود آیند دیگر ترسی نباید داشته باشیم، افزود: فلسفه همه حکومت‌ها نزدیک شدن انسان‌ها به خداوند است و به‌دنبال این هستیم احکام و شریعت الهی در جامعه پیاده شود.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر از واجبات و فریضه مهم اسلامی است، گفت: جامعه‌ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر احیا نشود از رحمت خداوند به‌دور است و در این زمینه باید افراد خاصی آموزش داده شوند تا بدانند چگونه از منکری جلوگیری و به امری دعوت کنند.

به گزارش فارس، برگزاری جلسات ماهانه امر به معروف، فعال شدن مساجد بخش ماهان، احداث یک جایگاه ثابت برای نماز در باغ شاهزاده و موظف کردن همه باغ رستوران‌ها به پخش اذان با مقدمه قرآن ظهر و شب از جمله مصوبان این نشست بود.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.