رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان غربی

کم رنگ شدن مسأله امر به معروف و نهی از منکر بخاطر سوء برداشت برخی جریان‌های سیاسی از حقوق شهروندی

حجت الاسلام موسوی شکوری گفت: سوء برداشت برخی از جریان های سیاسی از حقوق شهروندی و آزادی که باعث کم رنگ شدن مسأله امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود، مصداق نفوذی است که رهبری متذکر شدند.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا حجت الاسلام سید رضی موسوی شکوری در گفت و گو با این خبرگزاری، با اشاره به مفهوم حقوق شهروندی از منظر آیات و روایات اظهار کرد: حقوق شهروندی در آیات قرآن، احادیث اهل بیت(علیهم السلام) و سیره آنان به ویژه در دستورالعمل های حکومتی امیر مؤمنان(علیه السلام) به خصوص در عهدنامه مالک اشتر کاملا تبیین شده است و اصول کلی آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی به تصویب رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در طول سالیان متمادی سیره جمهوری اسلامی در برخورد با اقشار مختلف به ویژه با اقلیت های مذهبی و دینی بر مبنای حقوق شهروندی بوده است.

امام جمعه خوی تصریح کرد: اینکه اخیراً عده ای تلاش می کنند موضوع حقوق شهروندی را برجسته سازند با هدف حقوق شهروندی اسلامی نیست بلکه می خواهند افکار، اندیشه ها و حقوق وارداتی غرب را در جامعه ترویج دهند که ضروری است اقشار جامعه به ویژه متولیان امور و مسؤولان فرهنگی در این زمینه هوشیار باشند.

وی با اشاره به تفسیر حقوق شهروندی از سوی جریان های فرهنگی و سیاسی به نفع خود، اذعان کرد: بنده که به عنوان امامت جمعه و جماعت و یا کلا در مساجد در ارتباط با مردم هستیم و مسؤولیت هایی از قبیل شوراهای فرهنگ عمومی، رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر و… را برعهده داریم به این نتیجه رسیده ایم که بعضی از جریان های سیاسی از واژه هایی همانند حقوق شهروندی و آزادی سوءبرداشت دارند.

وی تصریح کرد: اگر تعبیر و تفسیر برخی جریان های سیاسی از آزادی و حقوق شهروندی در جامعه عملی شود باید امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه تعطیل کنیم و یا اگر در ماه رمضان کسی علنا روزه خواری کرد نباید با آنان برخورد شود چون مخالف آزادی و حقوق شهروندی است.

حجت الاسلام شکوری افزود: متاسفانه با گذشت زمان این قبیل تفکرات انحرافی در جامعه بیشتر می شود و به نظر بنده این همان نفوذی است که سالیان متمادی است که رهبر معظم انقلاب به مسؤولان و مدیران جامعه به ویژه دولت مردان نهیب می زنند.

امام جمعه خوی تأکید کرد: دولت باید با برنامه ریزی از اختلاف طبقاتی در جامعه جلوگیری کرده و فقر را از جامعه ریشه کن کند؛ اما متاسفانه با مرور زمان شاهد افزایش مشکلات قشر آسیب پذیر جامعه هستیم.

لینک خبر


همچنین ببینید

جدیت در برخورد با هنجارشکنان رمضان

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما، مرکز البرز، فاضلیان رییس کل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.