ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیاز به افراد توانمندتر دارد

امام جمعه گنبدکاووس

ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیاز به افراد توانمندتر دارد

حجت الاسلام و المسلمین ترابی بامهم دانستن ستاد امر به معروف و نهی از منکر، برلزوم استفاده از افراد توانمندتر با فراغ بال بیشتر برایی پیشبرد اهداف اجرایی این ستاد در جامعه تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی درجلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان، اظهار داشت: افرادی که در حال حاضر در راس ستاد مرکزی و دبیر استان گلستان قرار دارند، به دلیل کهولت سن و مشغله کاری زیاد، برای ستاد مناسب نیستند و باید جای خود را به افراد توانمندتر و با فراغ بال بیشتر بدهند.

وی گفت: مسئولانی که در راس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور یا استان قرار دارند بایستی حداقل هر چند وقت یک بار خبری از ستادهای شهرستانی خود و مسائل و مشکلات آنان بگیرند که حداقل در یک سال گذشته اطلاع دارم، حتی تماس هم نگرفتند.

حجت الاسلام ترابی با ابراز گله مندی از افزایش برخی منکرات درجامعه، اضافه کرد: جلوی برخی از این منکرات را می شود به راحتی با تذکرات قانونی به واحدهای صنفی یا ادارات و نهادها گرفت.

وی، وجود مانکن ها و یا تابلوهایی با تصاویر نامناسب خارجی در داخل یا سردرب برخی واحدهای تجاری، پوشش نامناسب کارکنان در برخی ادارات و نهادها، مراکز درمانی و داروخانه ها و نیز مدارس، پرداخت آشکار رشوه به کارکنان برای انجام امور، راه اندازی کاروان های عروسی درساعات بامداد و ایجاد مزاحمت برای خانواده های اطراف تالارهای پذیرایی را از مهمترین منکرات در گنبدکاووس برشمرد.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین برلزوم حضور نماینده اهل سنت در ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان تاکید کرد و گفت: نیمی از جمعیت گنبدکاووس اهل سنت است که نیاز دارند در این جلسات حضور داشته باشند.

به گزارش ایرنا، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه با ابراز رضایت از ساختار پیش بینی شده برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر، گفت: در این ساختار استفاده از همه ظرفیت ها برای اجرای برنامه ها پیش بینی شده است.

عبدالقدیر کریمی افزود: فرمانداری ویژه علاوه بر هماهنگی و پشتیبانی از اجرای برنامه ها، در تولید محتوا و ایجاد فضاهای تبلیغاتی در دستگاه های دولتی و تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و نهادها تلاش می کند.

لینک خبر


همچنین ببینید

عدم اجرای قانون امر به معروف ونهی از منکر مصوب مجلس نهم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس،‌ سامانه «فارس من» در راستای پیشرفت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.