امر به معروف بهترین نمونه آتش به اختیار برای اجرا در جامعه است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان

امر به معروف بهترین نمونه آتش به اختیار برای اجرا در جامعه است

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی گفت: یکی از مصداق های آتش به اختیار برای تحقق در شرایط کنونی جامعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است که امروز مورد بی تفاوتی قرار گرفته است.

 

به گزارش ایرنا، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای این شهر گفت: رهبری انقلاب در خطبه نماز عید فطر مطالبی فرمودند و یکی از آنها این بود که اصطلاح آتش به اختیار را معنا کردند تا هر کس از آن معنای جداگانه ای تفسیر نکند و شبهه پیش نیاید.

وی گفت: آتش به اختیار یعنی حرکتی فرهنگی که آلوده به ابراز سیاسی نباشد و به معنای تحرک در حوزه فرهنگ است، یعنی مردم حرکت کنند و هر جا که مسوولان به ویژه مسوولان فرهنگی به وظایف خود عمل نکردند یا نتوانستند، مردم به تکلیف خود عمل کنند، قبل از امام و رهبری، خدا و قرآن همین را گفته‌اند و همه مردم وظیفه امر به معروف و نهی از منکر دارند و کاری که تعطیل شده همین موضوع امر به معروف و نهی از منکر است که امروز مورد بی تفاوتی قرار گرفته است.

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه دولت معلوم نیست قدمی درباره امر به معرف و نهی از منکر بردارد و مسوولان فرهنگی نیز اقدامی ندارند، تاکید کرد: جامعه نیز نسبت به این فریضه بی تفاوت شده است.

آیت الله شاهچراغی با بیان اینکه بد حجابی و اعتیاد رو به افزایش است و کاهش نیافته، گفت: گزارش دادند که اعتیاد از سال گذشته تاکنون چند برابر شده و وضعیت حجاب هم بهتر نشده است.

امام جمعه سمنان افزود: سن اعتیاد به مصرف موادمخدر تا نوجوانان ۱۴ تا ۱۵ ساله کاهش یافته است، اعتیاد و بدحجابی هر دو درد بی درمان جامعه است و ما هم تماشاچی هستیم، باید کاری کنیم که وضعیت حجاب و عفاف درست و اعتیاد کم شود.

وی گفت: نیروی انتظامی گزارش می دهد که هفت تن موادمخدر کشف کردیم، اما باید ببینیم چند معتاد کم شده است و بدحجابی و بی عفتی چقدر کاهش یافته است، باید حرکت بسیجی وار در این زمینه انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: مسوولان باید در این دو بخش دغدغه بیشتری داشته باشند و به فکر باشند، نشنیدیم مسوولی بگوید خانم ها حجاب خود را درست کنید.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر خاکریزی در برابر هجمه های دشمن است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛صبح روز یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.