امر به معروف و نهی از منکر در مقابله با بدحجابی مقدم بر اقدامات انتظامی است

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، آیت الله سید احمد علم الهدی  در جوار بارگاه منور رضوی، به تبیین پیام های دعای قنوت نماز عید فطر پرداخت و گفت: ذخر و شرف و مزیدی که در دعای قنوت نماز عید فطر آن را به پیامبر(ص) نسبت می دهیم، به این است که نسل ما به عنوان ذخایر عرصه اسلام و دلدادگی پیامبر(ص) تربیت شوند و در ارادت و وابستگی به ارزش های دینی متصل شوند.

مسؤولان نسبت به خطرات فضای مجازی بی تفاوت نباشند

وی خاطرنشان کرد: امروز با توسعه اسباب ناهنجاری هایی که در نتیجه توسعه صنعت الکترونیک اعم از ترویج استفاده از فضای مجازی، اینترنت و ماهواره در میان خانواده ها به وجود آمده، تربیت ذخیره برای پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) کار آسانی نیست. مسؤولان نظام ما باید توجه داشته باشند که این کشور مملکت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) است و نباید ابزار توسعه عداوت و دشمنی با پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) در این کشور رواج یابد و آن ها نسبت به این قضیه بی تفاوت باشند.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: این که نسل جوان را در فضای باز خطرناک مسموم به فرهنگ بیگانه و لاابالی گری های جریان های غربی بسپاریم، کار درستی نیست. آیا اگر در فضای حقیقی این مملکت ناامنی رواج یابد و ناموس و جان و خانواده مردم امنیت نداشته باشند، مسؤولان می توانند بی تفاوت باشند؟ فضای مجازی مانند فضای حقیقی است و وقتی در این فضا نوامیس مردم و فرهنگ و فکر اسلامی آن ها امنیت ندارد، چگونه مسؤولان در حالی که می توانند در این فضا امنیت ایجاد کنند، اظهار بی مسؤولیتی می کنند؟

حجاب زنان مؤمن نماد شرافت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) است

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ادامه داد: شرافت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) در جامعه ما بستگی به توسعه فرهنگ و ارزش های پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) است. خواهرم؛ تو با چادرت عامل ایجاد شرافت برای پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) هستی و اگر این گونه نبود، دشمنان پیامبر این حجاب را در بلاد خود منع نمی کردند. چرا دشمنان اسلام از سایر مظاهر دین داری در شهرهای خود جلوگیری نمی کنند اما حجاب زنان را ممنوع اعلام می کنند؟ چون شرافت پیامبر در اقامه ارزش های فرهنگی ایشان است که حجاب از مصادیق آن است.

وی تأکید کرد: کسانی که در مقابل مسأله بد حجابی و بی حجابی در این کشور بی تفاوت باشند، در حقیقت نسبت به مبارزه با شرافت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و توهین به پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) بی تفاوت هستند. چگونه می توان امر به معروف و نهی از منکر را ترک کرد؟ چرا برادران و خواهران دینی اعتراض بدحجابی را به بنده می کنند؟ بد حجابی نتیجه بی تفاوتی مؤمنان نسبت به امر به معروف و نهی از منکر است. شما در برابر چند نوع بی عفتی ابراز مخالفت کرده اید؟

امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی است

آیت الله علم الهدی ضمن توصیه به همه نمازگزاران بر توجه مضاعف به انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر، گفت: ما تجربه کرده ایم که رضاخان کافر ملعون با پاسبان و مأمور نتوانست زنان را بد حجاب کند و در نتیجه برخورد انتظامی عامل جلوگیری از مسائل فرهنگی نیست؛ بلکه همه ما در قبال این مسأله موظف هستیم چرا که شرافت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) در حفظ ارزش های اسلام است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: کسانی که با شعار نشاط جوانان، منکرات شرعیه را توسعه می دهند، همگی دروغ گو هستند. این افراد به فکر اشتغال و ازدواج و زندگی جوانان نیستند و فقط به فکر این هستند که جوان را با منکرات شرعیه شاد کنند؟ این افراد در حقیقت می خواهند جوان را استثمار کرده و از او در اردوکشی های سیاسی استفاده کنند و به فکر شادی جوانان نیستند.

 

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.