همه حوزه های انتظامی در حال امر به معروف و نهی از منکر هستند

فرمانده انتظامی استان سمنان

ایجاد امنیت پایدار با تقویت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه

سردار قاسمی با بیان این که تقویت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تحقق امنیت پایدار را به دنبال دارد گفت: فرماندهان، مسئولان و ماموران انتظامی در واقع آمران به معروف و ناهیان از منکرند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار روح الامین قاسمی در نشست اعضاء شورای امر به معروف و نهی از منکر فرماندهی انتظامی استان بر ترویج این فرهنگ در سطوح مختلف جامعه تاکیدکرد.

این مسئول انتظامی امر به معروف و نهی از منکر را از ضروریات دین خواند و اظهار داشت: در صورت تحقق مطلوب و مناسب این دو فریضه، علاوه بر دیگر پیامدهای مثبت اجتماعی آن بی تردید شاهد ارتقاء امنیت در ابعاد گوناگون نیز خواهیم بود.

وی افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر با تلاش خود برای کاستن از رذایل اخلاقی و معضلات رفتاری به ایجاد امنیت پایدار نیز کمک شایانی می کنند.

سردار قاسمی با بیان این که این فرهنگ متعالی اسلام باید از سوی آحاد جامعه اجراشود خاطرنشان کرد: پلیس به طور کامل از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت می کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به آثار امر به معروف و نهی از منکر در یگان های انتظامی و بهبود خدمات دهی پلیس به مردم اشاره و تاکیدکرد: فرماندهان و مسئولان انتظامی خود باید از نخستین افرادی باشند که به دنبال اجرای مطلوب این اصول الهی هستند.

به گفته سردار قاسمی، همانگونه که این فرضیه الهی کاهش تخلف و جرم در جامعه را به دنبال دارد در بین کارکنان ناجا نیز آثار و نتایج بسیار مطلوب و موثری را برجای می گذارد.

وی تصریح کرد: تک تک ماموران پلیس در واقع آمر به معروف و ناهی از منکرند چون برآیند فعالیت های آنان پیشگیری از آسیب ها و معضلات اجتماعی است.

در ادامه این نشست، برنامه ها و راهکارهای ترویج امر به معروف و نهی از منکر در استان مورد بررسی کارشناسان حاضر در جلسه قرارگرفت.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری کارگاه یاوران امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود + تصاویر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج از شاهرود، کارگاه آموزشی یاوران امر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.