حمایت از امر به معروف و نهی از منکر اولویت‌ دستگاه قضایی باشد

امام جمعه بجنورد

منظور از آتش به اختیار، امر به معروف و نهی از منکر است

حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی خاطرنشان کرد: منظور از آتش به اختیار، امر به معروف و نهی از منکر است و این فریضه در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است بنابراین خلاف قانون نیست.


 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از قم پرس، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نمازجمعه بجنورد اظهار کرد: رهبری واژه آتش به اختیار را معنا کردند اما برخی از این جمله سوء استفاده کردند.

وی تصریح کرد: رهبری گفتند هرگاه دشمن بخواهد فرهنگ را به مسلخ ببرد سکوت نکنید و این به معنای این است که همه باید احساس وظیفه کنند.

امام جمعه بجنورد گفت: برخی برداشت نادرست داشتند که رهبری دستور دادند به قانون توجه نشود، اما این حرف درست نیست و منظور معظم له قانون شکنی نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: منظور از آتش به اختیار، امر به معروف و نهی از منکر است و این فریضه در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است بنابراین خلاف قانون نیست.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی افزود: سوژه دست دشمن بدخواه ندهیم، برخی که نگاه منفی دارند برای این است که حاشیه را پررنگ کنند و توجه به حاشیه ها بیشتر شود و توجه به کارهای بر زمین مانده کمتر شود.

حجت السلام یعقوبی اظهار کرد: رهبری آتش به اختیار را تعریف کردند و اگر کسی از این حرف تعریف و تعبیر سوء استفاده کند، مریض است.

وی با بیان اینکه گویی برخی یادشان رفته که خداوند در قرآن به قلم قسم یاد کرده است افزود: حق نداریم هر چه به ذهن می‌رسد بنویسیم و منتشر کنیم، گاهی قلم ها راه جهنم را هموار می کنند و اگر کسی با قلم فردی را گمراه کند گناه بر دوش اوست.

لینک خبر


همچنین ببینید

هدف مجمع رهروان امر به معروف، اشاعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سردار جواد استکی شامگاه جمعه در همایش سالیانه مجمع …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.