آتش به اختیار یعنی امر به معروف و نهی از منکر

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد

آتش به اختیار یعنی امر به معروف و نهی از منکر

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به موضوع آتش به اختیار ادامه داد: موضوع آتش به اختیار نوعی امر به معروف و نهی از منکر است و مقارن با ارزش‌های اسلامی است.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، ماشاالله بازگیر در دیدار صمیمی با تحریریه خبرگزاری فارس لرستان، اظهار داشت: رسالت خبرگزاری‌ها آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق است و اگر اطلاعات به موقع و دقیق به دست بیاید، می‌توان برای آن برنامه‌ریزی کرده و بهره ببریم.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال بیرون کردن‌ تفکر معنوی از ذهن جوانان ما هستند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشی همه مردم را به آتش به اختیار دعوت کرد.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد افزود: همه مردم باید پای کار باشند و از این دستور رهبر پیروی کنند چراکه پیروی و حرکت به سوی فرمایشات رهبر رمز موفقیت همه ماست.

بازگیر در رابطه با وظیفه خبرگزاری فارس در این راستا گفت: خبرنگاران خبرگزاری فارس افراد توانمندی هستند و باید با طرح و تحلیل چنین موضوعاتی مردم‌ را از عمق مطالب آگاه کنند.

وی گفت: بیان صحیح و دقیق مطالب و فرمایشات رهبر باید مورد توجه قرار بگیرد و این در حالی است که فرمایشات مقام معظم رهبری ضد برنامه‌های دشمنان است.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به موضوع آتش به اختیار ادامه داد: موضوع آتش به اختیار نوعی امر به معروف و نهی از منکر است و مقارن با ارزش‌های اسلامی است.

بازگیر با تاکید به اینکه آتش به اختیار به معنای اجرای کارهایی است که روی زمین مانده‌اند، یادآور شد: خبرنگاران برای اجرای این دستور رهبر می‌توانند کارهای نیمه تمام و روی زمین مانده مسوولان را به آن‌ها یادآوری کنند و برای انجام آن‌ها کمک کنند.

وی عنوان کرد: ارزش‌ها اسلام در مبحث آتش‌ به اختیار باید مورد توجه قرار بگیرد و همه ما باید از چیزهایی که سبب توهین به ارزش‌های اسلامی می‌شود دوری کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با یادآوری اینکه فرمان‌های رهبر برای اجرا شدن نیاز به تدبیر ندارد و باید فورا اجرا شود، گفت: فرمان‌های رهبر مستقیم و راهبردی است و هر کس آن‌را به صورت مستقیم اجرا کند، اول است.

بازگیر تصریح کرد: نوع دیگر آتش‌ به اختیار، مربوط به مباحث فرهنگی است و در این رابطه فضای شهر باید ذوق، تاریخ و ارزش‌های اسلامی داشته باشد.

وی ادامه داد: در زمینه آتش به اختیار فرهنگی با کمک شهرداری یادمان شهدای مناطق مختلف را در حال احداث داریم و نسبت به نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌های شهر به نام شهدا اقدام کرده‌ایم.

لینک خبر


همچنین ببینید

بازدید دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور از پژوهشکده امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.