آتش به اختیار یعنی امر به معروف و نهی از منکر

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد

آتش به اختیار یعنی امر به معروف و نهی از منکر

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به موضوع آتش به اختیار ادامه داد: موضوع آتش به اختیار نوعی امر به معروف و نهی از منکر است و مقارن با ارزش‌های اسلامی است.

 

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، ماشاالله بازگیر در دیدار صمیمی با تحریریه خبرگزاری فارس لرستان، اظهار داشت: رسالت خبرگزاری‌ها آگاهی بخشی و اطلاع رسانی دقیق است و اگر اطلاعات به موقع و دقیق به دست بیاید، می‌توان برای آن برنامه‌ریزی کرده و بهره ببریم.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال بیرون کردن‌ تفکر معنوی از ذهن جوانان ما هستند، خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در فرمایشی همه مردم را به آتش به اختیار دعوت کرد.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد افزود: همه مردم باید پای کار باشند و از این دستور رهبر پیروی کنند چراکه پیروی و حرکت به سوی فرمایشات رهبر رمز موفقیت همه ماست.

بازگیر در رابطه با وظیفه خبرگزاری فارس در این راستا گفت: خبرنگاران خبرگزاری فارس افراد توانمندی هستند و باید با طرح و تحلیل چنین موضوعاتی مردم‌ را از عمق مطالب آگاه کنند.

وی گفت: بیان صحیح و دقیق مطالب و فرمایشات رهبر باید مورد توجه قرار بگیرد و این در حالی است که فرمایشات مقام معظم رهبری ضد برنامه‌های دشمنان است.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با اشاره به موضوع آتش به اختیار ادامه داد: موضوع آتش به اختیار نوعی امر به معروف و نهی از منکر است و مقارن با ارزش‌های اسلامی است.

بازگیر با تاکید به اینکه آتش به اختیار به معنای اجرای کارهایی است که روی زمین مانده‌اند، یادآور شد: خبرنگاران برای اجرای این دستور رهبر می‌توانند کارهای نیمه تمام و روی زمین مانده مسوولان را به آن‌ها یادآوری کنند و برای انجام آن‌ها کمک کنند.

وی عنوان کرد: ارزش‌ها اسلام در مبحث آتش‌ به اختیار باید مورد توجه قرار بگیرد و همه ما باید از چیزهایی که سبب توهین به ارزش‌های اسلامی می‌شود دوری کنیم.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد با یادآوری اینکه فرمان‌های رهبر برای اجرا شدن نیاز به تدبیر ندارد و باید فورا اجرا شود، گفت: فرمان‌های رهبر مستقیم و راهبردی است و هر کس آن‌را به صورت مستقیم اجرا کند، اول است.

بازگیر تصریح کرد: نوع دیگر آتش‌ به اختیار، مربوط به مباحث فرهنگی است و در این رابطه فضای شهر باید ذوق، تاریخ و ارزش‌های اسلامی داشته باشد.

وی ادامه داد: در زمینه آتش به اختیار فرهنگی با کمک شهرداری یادمان شهدای مناطق مختلف را در حال احداث داریم و نسبت به نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌های شهر به نام شهدا اقدام کرده‌ایم.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف مظلوم واقع شده است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرنگار مهر، سرهنگ صفر علی اسماعیلی صبح …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.