رعایت عفاف و حجاب در جامعه امنیت اجتماعی را تقویت می‌‌کند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در نکا، حجت الاسلام محمدباقر محمدی لائینی، عضو شورای حوزه علمیه مازندران در دیدار جمعی از فعالان فرهنگی شهرستان نکا به موضوع عفاف و حجاب اشاره کرد و با بیان این که برای نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه باید از همه ظرفیت ها بهره گیریم، گفت: رعایت عفاف و حجاب در جامعه از بسیاری از معضلات و ناهنجاری های اجتماعی جلوگیری می کند.

وی با بیان این که در طول تاریخ همواره افکار پلید و شیطانی که وابسته به آن سوی مرزها بودند تلاش کردند تا مسأله عفاف و حجاب را در جامعه ایرانی کمرنگ و خدشه دار کنند، افزود: تضعیف این ارزش مهمی دینی خسارت های جبران ناپذیری برای نظام دینی به همراه خواهد داشت.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که رعایت عفاف و حجاب در جامعه امنیت اجتماعی را در کشور تقویت می کند، تصریح کرد: کمرنگ شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه امنیت اجتماعی جامعه را به مخاطره می اندازد.

امام جمعه نکا با بیان این که همه توان و تلاش دشمنان در جهت قبح زدایی از مسأله عفاف و حجاب در جامعه اسلامی به کار گرفته شده است، تصریح کرد: باید در برابر این هجمه های سنگین دشمنان از همه ظرفیت های موجود در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه بهره گیریم.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که برای حفظ عفاف و حجاب در جامعه از خودگذشتگی های بسیاری صورت گرفته است، گفت: بخشی از شهدای ما، شهیدان راه حجاب و عفاف هستند و نباید فراموش کنیم که یکی از مهم ترین خواسته های شهدا از ما حفظ عفاف و حجاب در جامعه اسلامی بوده است.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران با بیان این که یکی از راه های حفظ فرهنگ عفاف و حجاب و گسترش آن در جامعه توجه به مسأله امر به معروف و نهی از منکر است، بیان داشت: باید با بهره گیری از این فریضه مهم دینی در جهت حفظ و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه گام برداریم.

امام جمعه نکا با بیان این که متأسفانه برخی ها مسأله آزادی را به معنای بی حجابی و بندوباری تعبیر می کنند، خاطرنشان کرد: همان طور امام خمینی(ره) فرمودند آزادی به شکل غربی آن که موجب تباهی جوانان و دختران و پسران میشود، از نظر اسلام و عقل محکوم است و این مسأله همواره باید مورد توجه مسؤولان و نهادهای فرهنگی قرار گیرد.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران از چادر به عنوان حجاب برتر یاد کرد و با بیان این که برخی ها چادر را عاملی برای محدودیت زن بیان می کنند، خاطرنشان کرد: این تفکر کاملاً غلط و انحرافی است بلکه رعایت عفاف و حجاب و چادر عامل مصونیت و حافظ کرامت انسانی بانوان است.

استاد حوزه علیه مازندران از خانواده به عنوان نخستین مکان در ترویج و نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب یاد کرد و گفت: در کنار خانواده، مدارس به عنوان مهم ترین مرکز تعلیم و تربیت می تواند نقش بسیار مهمی در نهادینه کردن این فرهنگ دینی ایفا کند.

امام جمعه نکا با تأکید براین که نباید بگذاریم بی حجابی و دوری از چادر به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود، بیان داشت: موضوع عفاف و حجاب یک مسأله اساسی و راهبردی در حفظ فرهنگ دینی در جامعه اسلامی است و با خدشه دار شدن آن دشمن به اهداف و برنامه های خود دست خواهد یافت.

عضو شورای حوزه علمیه مازندران از ترویج بدحجابی و بی بندوباری به عنوان یکی از راه های مهم نفوذ دشمن به کشورمان یاد کرد و گفت: دشمن تلاش می کند با سرمایه گذاری گسترده در این بخش، مبانی دینی ما از درون تضعیف کند.

استاد حوزه علمیه مازندران با بیان این که برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه نیازمند عزم ملی هستیم، تصریح کرد: همه بخش های کشور باید برای رشد این فرهنگ ارزشی در جامعه بسیج شوند و این مسأله مهم تنها وظیفه یک سازمان و مجموعه نیست.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.