اجرای دقیق فرضیه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ضروری است

نماینده ولی فقیه در استان سمنان

امر به معروف و نهی از منکر در زمینه حجاب و عفاف را در سطح جامعه جدی بگیریم

آیت الله شاهچراغی گفت: همه باید امر به معروف و نهی از منکر در زمینه حجاب و عفاف را در سطح جامعه جدی بگیریم به ویژه بانوان چادری کشور ما باید با قول و عمل در این زمینه کوشا باشند که بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در سمنان، آیت الله سید محمد شاهچراغی در دیدار اعضای ستاد گرامیداشت روز و هفته عفاف و حجاب استان سمنان که به میزبانی دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از نام‌گذاری ۲۱ تیرماه به این عنوان و دغدغه داشتن نیروهای فرهنگی در باب مسأله عفاف و حجاب، اظهار داشت: حجاب را از کودکی به فرزندانمان بیاموزیم.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه چوب بدحجابی موجود در خانواده‌ها و جامعه را ابتدا باید پدر و مادر‌ها بخورند اما همه باید بپذیریم که در رواج این ناهنجاری اجتماعی مقصر هستیم و نتوانسته‌ایم آنچنان که لازم و شایسته است اهمیت عفاف و حجاب را برای جوانانمان تبیین کنیم.

امام جمعه سمنان با اشاره به اینکه حیا، غیرت و عفاف و حجاب ارزش‌های دینی یک خانواده هستند، یادآور شد: متأسفانه جوانان ما امروز یا بسیاری از مسائل شرعی و دینی خود را نمی‌دانند و یا در درک درست آنها دچار مشکل هستند، از این رو بهترین جایگاه امر به معروف و نهی از منکر و ریشه کن کردن بدحجابی و بی عفتی کانون گرم و تأثیرگذار خانواده است.

آیت الله شاهچراغی با ذکر این مطلب که مؤمن و مسلمان حقیقی نمی‌تواند در برابر بی‌حجابی و بدحجابی بی‌تفاوت باشد، همه وظیفه داریم با تمام توان سد راه رواج بدحجابی و بی عفتی شویم، افزود: بی حجابی و بی عفتی از دلایل اصلی رشد آمار طلاق و ریشه بسیاری از مفاسد و فروپاشی بنیان خانواده‌ها است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان خاطرنشان کرد: از یاد نبریم که این ملت و کشور اسلامی برای حجاب و عفاف زنان و دختران خود خون‌های بسیاری داده است، همانگونه که برای اقامه نماز خون‌های پاک بسیاری بر زمین ریخته شده است، همه باید امر به معروف و نهی از منکر در زمینه حجاب و عفاف را در سطح جامعه جدی بگیریم به ویژه بانوان چادری کشور ما باید با قول و عمل در این زمینه کوشا باشند که بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

امام جمعه سمنان از بی حجابی به عنوان مصیبت و ضربه‌ای بزرگ برای اسلام و جامعه اسلامی یاد کرد و با اشاره به خیانت بزرگ کشف حجاب رضاخانی، اظهار داشت: رضاخان پهلوی خیانتی بزرگ و سنتی غلط را در کشور ما بنیان نهاد که امروز بعد از ۸۲ سال هنوز دود این خیانت در چشم ملت ما می‌رود و بدحجابی امروز ثمره این سیاست شیطانی رضاخانی است.


همچنین ببینید

جشنواره سراسری «ایده‌های نماز و امر به معروف و نهی از منکر» برگزار می‌شود

به گزارش خبررگزاری فرهنگسرای معروف بحرعلی محمودی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.