احیا امر به معروف و نهی از منکر نیازمند بکارگیری راهکارهای جدید است

استاندار کردستان

امر به معروف و نهی از منکر باید به یک باور و وجدان عمومی تبدیل شود

عبدالمحمد زاهدی گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک باور و وجدان عمومی تبدیل شود و به عنوان یک مسأله اصلی در جامعه قابل طرح باشد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی؛ در بازدید از ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان و حضور در جمع داوطلبین همکاری با ستاد کردستان، با قدردانی از دبیر ستاد کردستان، اظهار کرد: خوشحال هستم که امروز در جمع افرادی قرار دارم که برای یک امر الهی داوطلب شده‌اند.

استاندار کردستان با یادآوری اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، اذعان داشت: اگر این فریضه الهی به درستی و تمام اجرایی شود بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.

وی گفت: وقتی در جامعه آسیب‌ها ریشه‌یابی می‌شود، همه آنها ناشی از ترک امر به معروف و نهی از منکر است.

زاهدی تصریح کرد: وقتی می‌خواهیم وارد عرصه‌ای شویم، باید اول فلسفه و هدف کار را شناخت و برای فعالیت در بحث امر به معروف و نهی از منکر، باید اول فلسفه آن را درک کرد و اینکه چرا باید این فرایض الهی وجود داشته باشد.

وی گفت: یکی دیگر از نیازهای انجام امر به معروف و نهی از منکر، روش‌ها و شیوه اجرای این امر الهی است که به چه شیوه‌ای انجام دهیم و سوم اینکه در کجا باید انجام شود.

استاندار کردستان یادآوری کرد: وقتی به اهداف و شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر رسیدیم، در جاهای مختلف قابل اجراست اما شیوه اجرا در نقاط گوناگون و مکان‌ها و شرایط منطقه‌ای متفاوت است و باید براساس مقتضیات زمان و مکان این دو فریضه الهی را اجرایی کرد.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۷۲ که رهبر معظم انقلاب بحث امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کردند، بحث ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آغاز شد که ایشان فرمودند، “امر به معروف و نهی از منکر باید به یک وجدان عمومی تبدیل شود”.

زاهدی افزود: ما امر به معروف و نهی از منکر را جزو فروع دین می‌دانیم و جزو اعمالی است که در شرایط خاص انجام آن بر همه واجب است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک باور و وجدان عمومی تبدیل شود و به عنوان یک مسأله اصلی در جامعه مطرح شود.

استاندار کردستان همچنین گفت: کنترل اجتماعی باید به وجود بیاید تا کسی که اگر می‌خواهد خلافی انجام دهد به این باور برسد که توسط دیگران کنترل و رصد می‌شود و این کار همه دستگاه‌ها و نهادها و سازمان‌هاست.

زاهدی خطاب به افراد شرکت‌کننده در این دوره آموزشی گفت: شماها که اختصاصی در بحث امر به معروف و نهی از منکر می‌خواهید فعالیت داشته باشید و در این کلاس‌ها به هدف آن پی می‌برید، قطعا انگیزه کار داشته‌اید و این به شماها این امکان را می‌دهد که با جدیت و پشتکار بیشتری وارد این عرصه شوید و به جامعه اسلامی در مباحث دینی خدمت کنید.

لینک خبر


همچنین ببینید

مشکلات جامعه از فراموشی امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایرنا، مهدی حسن پور روز سه شنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.