احیا امر به معروف و نهی از منکر نیازمند بکارگیری راهکارهای جدید است

استاندار کردستان

امر به معروف و نهی از منکر باید به یک باور و وجدان عمومی تبدیل شود

عبدالمحمد زاهدی گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک باور و وجدان عمومی تبدیل شود و به عنوان یک مسأله اصلی در جامعه قابل طرح باشد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی؛ در بازدید از ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان و حضور در جمع داوطلبین همکاری با ستاد کردستان، با قدردانی از دبیر ستاد کردستان، اظهار کرد: خوشحال هستم که امروز در جمع افرادی قرار دارم که برای یک امر الهی داوطلب شده‌اند.

استاندار کردستان با یادآوری اهمیت امر به معروف و نهی از منکر، اذعان داشت: اگر این فریضه الهی به درستی و تمام اجرایی شود بسیاری از مشکلات جامعه برطرف خواهد شد.

وی گفت: وقتی در جامعه آسیب‌ها ریشه‌یابی می‌شود، همه آنها ناشی از ترک امر به معروف و نهی از منکر است.

زاهدی تصریح کرد: وقتی می‌خواهیم وارد عرصه‌ای شویم، باید اول فلسفه و هدف کار را شناخت و برای فعالیت در بحث امر به معروف و نهی از منکر، باید اول فلسفه آن را درک کرد و اینکه چرا باید این فرایض الهی وجود داشته باشد.

وی گفت: یکی دیگر از نیازهای انجام امر به معروف و نهی از منکر، روش‌ها و شیوه اجرای این امر الهی است که به چه شیوه‌ای انجام دهیم و سوم اینکه در کجا باید انجام شود.

استاندار کردستان یادآوری کرد: وقتی به اهداف و شیوه‌های امر به معروف و نهی از منکر رسیدیم، در جاهای مختلف قابل اجراست اما شیوه اجرا در نقاط گوناگون و مکان‌ها و شرایط منطقه‌ای متفاوت است و باید براساس مقتضیات زمان و مکان این دو فریضه الهی را اجرایی کرد.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۷۲ که رهبر معظم انقلاب بحث امر به معروف و نهی از منکر را مطرح کردند، بحث ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر آغاز شد که ایشان فرمودند، “امر به معروف و نهی از منکر باید به یک وجدان عمومی تبدیل شود”.

زاهدی افزود: ما امر به معروف و نهی از منکر را جزو فروع دین می‌دانیم و جزو اعمالی است که در شرایط خاص انجام آن بر همه واجب است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک باور و وجدان عمومی تبدیل شود و به عنوان یک مسأله اصلی در جامعه مطرح شود.

استاندار کردستان همچنین گفت: کنترل اجتماعی باید به وجود بیاید تا کسی که اگر می‌خواهد خلافی انجام دهد به این باور برسد که توسط دیگران کنترل و رصد می‌شود و این کار همه دستگاه‌ها و نهادها و سازمان‌هاست.

زاهدی خطاب به افراد شرکت‌کننده در این دوره آموزشی گفت: شماها که اختصاصی در بحث امر به معروف و نهی از منکر می‌خواهید فعالیت داشته باشید و در این کلاس‌ها به هدف آن پی می‌برید، قطعا انگیزه کار داشته‌اید و این به شماها این امکان را می‌دهد که با جدیت و پشتکار بیشتری وارد این عرصه شوید و به جامعه اسلامی در مباحث دینی خدمت کنید.

لینک خبر


همچنین ببینید

جامعه به واسطه امر به معروف و نهی از منکر به شکوفایی می رسد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف محمدعلی حقیقی در گفتگو با جام جم آنلاین در رابطه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.