نزدیک به 5000 نیروی طلایه‌دار آموزش دیده داریم

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان قم

غفلت از امر به‌ معروف آینده انقلاب را تهدید می کند

حجت الاسلام معرفت بر ضرورت پژوهش و تولید علم در مقوله امربه‌معروف و نهی از منکر تأکید کرد و غفلت از این فریضه الهی را خطری بزرگ خواند که آینده انقلاب اسلامی ایران را تهدید می کند.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام حسین معرفت دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان قم در همایش امر به‌ معروف و نهی از منکر که در سالن کوثر اداره کل تبلیغات استان قم برگزار شد انسان را موجودی دوبعدی توصیف کرد و اظهار داشت: یکی از ابعاد انسان ملکوتی بودن او است درحالی‌که ناسوتی زیستن انسان از ابعاد تعیین‌کننده زندگی او در جهان آخرت است.

وی با اشاره به این‌که روح، عقل، وجدان و قلب بعد ملکوتی انسان را شکل می‌دهد، عنوان داشت: تمام تمایلات غریزی انسان در بعد ناسوتی انسان گنجیده است؛ بر این اساس اگر این دو بعد در انسان برمدار توازن و اعتدال تنظیم نباشد و یکی از این دو بعد بر دیگری غلبه پیدا کرد انسان به هنجاری‌های فردی و اجتماعی جدی دچار خواهد شد.

این مقام مسؤول با تأکید بر ضرورت پژوهش و تولید علم در مقوله امر به‌ معروف و نهی از منکر ابراز داشت: امروزه مبانی اسلامی همچون امر به‌ معروف و نهی از منکر آن‌قدر در ساحت عقل و منطق برای بشریت حلول پیداکرده است که یک دانشمند مسیحی بیش از ۷۰۰ صفحه کتاب را در تبیین امر به‌ معروف و نهی از منکر برای اهل مطالعه و تأمل نوشته است.

حجت الاسلام معرفت با اشاره به این‌که رهبر معظم انقلاب فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را یک فریضه واجب فراموش‌شده توصیف فرموده‌اند، گفت: احساس خطر رهبر معظم انقلاب نشان از آن است که اگر امت اسلام به احیای این امر مبادرت نکند برمدار قول صریح قرآن آینده‌ای شوم را برای خود رقم خواهند زد.

حجت‌الاسلام معرفت به اهمیت تاریخ‌پژوهی در کوتاهی ملت‌ها در احیای امر به‌ معروف و نهی از منکر اشاره کرد و اظهار داشت: باید توجه داشته باشیم که از استقلال پاکستان گرفته تا حکومت شیعه قبل از آل سعود در عربستان و وضعیت امروز عراق به ما می‌آموزد که اگر ملت‌ها بر فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر تمسک داشتند امروز حاکمانی ظالم مانند آل سعود بر عربستان حکومت نمی‌کرد.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان قم غفلت از امر به‌ معروف و نهی از منکر را خطری بزرگ برای انقلاب اسلامی ایران توصیف کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران نعمتی بزرگ است که امت اسلام باید برمدار رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای شکر این نعمت فریضه امر به‌ معروف و نهی از منکر را احیا کنند.

لینک خبر


همچنین ببینید

بزرگترین معروف انقلاب اسلامی زنده کردن نام خدا در دنیا بود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از پایگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.