ضرورت تقویت امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم

جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران

ضرورت تقویت امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم

فیاض با اشاره به حادثه روز گذشته در مترو شهر ری که منجر به مجروحیت روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر شد، گفت: مردم باید به تقویت ساختار اجتماعی در اجرای امر به معروف و نهی از منکر بپردازند، تا دیگر شاهد اینگونه حوادث نباشیم.

 

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از دفاع پرس، «ابراهیم فیاض» جامعه شناس و استاد دانشگاه تهران در خصوص حادثه روز گذشته در مترو شهر ری که منجر به مجروحیت روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر شد، اظهار داشت: یکی از دلایلی که موجب وقوع حوادثی از این قبیل می‌شود، ضعف در ساختار اجتماعی است و متاسفانه ساختار اجتماعی امروز ضد امر به معروف و نهی از منکر شده است.

وی با تاکید بر اینکه از دولتی شدن امر به معروف و نهی از منکر باید جلوگیری کرد، عنوان داشت: در قرآن آمده است که علاوه بر امام، امت نیز باید به امر به معروف و نهی از منکر بپردازند؛ اما تفکر سوسیالیستی معتقد است که امر به معروف و نهی از منکر باید دولتی باشد.

فیاض خاطرنشان کرد: متاسفانه سال‌هاست که جامعه ظرفیت امر به معروف و نهی از منکر را ندارد و اگر کسی این کار را انجام دهد مورد حمله قرار می‌گیرد و دلیل این مشکل ساختار است.

این کارشناس جامعه شناسی همچنین با انتقاد از افراط و تفریط در اجرای امر به معروف و نهی از منکر گفت: باید تلاش داشت که طبق دستورات دین مبین اسلام به اجرای امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.

لینک خبر


همچنین ببینید

هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه کسی به گناه آلوده نشود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام عبدالرحیم بامری، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.