اصل امربه معروف و نهی از منکر بر زمین مانده است/جبران عقب افتادگی های فرهنگی نیازمند تلاش جهادی

نماینده مردم محلات و دلیجان

اصل امر به معروف و نهی از منکر بر زمین مانده است

حجت الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه در اصل هشتم قانون اساسی به صورت مفصل به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته شده است گفت: متاسفانه امربه معروف و نهی از منکر از اصولی است که بر زمین مانده است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ دیار آفتاب، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان؛ با اشاره به اینکه در اصل هشتم قانون اساسی به صورت مفصل به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته شده است گفت: متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر از اصولی است که بر زمین مانده است.

وی با اشاره به اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر دو سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است اظهار کرد: در این قانون وظایف همه دستگاه ها به صورت شفاف مشخص شده است.

وی ادامه داد: مشکلی که در اجرای این فریضه وجود دارد این است که برخی از مسئولین در جایگاه اپوزیسیون ظاهر شده اند و حتی نقدها را بر نمی تابند و خودشان به عنوان کانون تحریف افراد تبدیل شده اند.

نماینده مردم محلات و دلیجان با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک امر تشریفاتی نیست افزود: امر به معروف و نهی از منکر براساس نصح صریح قانون یک وظیفه همگانی است که بر اساس این قانون دولت و مردم وظایفی دارند که باید اجرا کنند.

سلیمی با بیان اینکه مردم بر اساس قانون امربه معروف و نهی از منکر می توانند نقد سازنده برای دولت داشته باشند افزود: متاسفانه مسئولین در کشور نقد را برنمی تابند و بر دهان منتقدان چسب می زنند که این موضوع به مصلحت کشور نیست.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید همه مسئولین پای کار باشند و همه دست به دست هم بدهند تا بتوانیم این فریضه را به نحو احسن اجرایی کنیم.

سلیمی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی کارهای عقب افتاده فراوانی داریم افزود: کارهای فرهنگی که در کشور انجام می شود در تراز نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی خاطرنشان کرد: جبران عقب افتادگی های حوزه فرهنگی نیازمند تلاش شبانه روزی مسئولین است تا انشالله اقدامات فرهنگی بر اساس قانون اجرایی شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

معرفی هفت عنوان کتاب، برای هفته امر به معروف و نهی از منکر

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، اول تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.