اصل امربه معروف و نهی از منکر بر زمین مانده است/جبران عقب افتادگی های فرهنگی نیازمند تلاش جهادی

نماینده مردم محلات و دلیجان

اصل امر به معروف و نهی از منکر بر زمین مانده است

حجت الاسلام سلیمی با اشاره به اینکه در اصل هشتم قانون اساسی به صورت مفصل به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته شده است گفت: متاسفانه امربه معروف و نهی از منکر از اصولی است که بر زمین مانده است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ دیار آفتاب، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پیام دلیجان؛ با اشاره به اینکه در اصل هشتم قانون اساسی به صورت مفصل به امر به معروف و نهی از منکر پرداخته شده است گفت: متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر از اصولی است که بر زمین مانده است.

وی با اشاره به اینکه قانون امر به معروف و نهی از منکر دو سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است اظهار کرد: در این قانون وظایف همه دستگاه ها به صورت شفاف مشخص شده است.

وی ادامه داد: مشکلی که در اجرای این فریضه وجود دارد این است که برخی از مسئولین در جایگاه اپوزیسیون ظاهر شده اند و حتی نقدها را بر نمی تابند و خودشان به عنوان کانون تحریف افراد تبدیل شده اند.

نماینده مردم محلات و دلیجان با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک امر تشریفاتی نیست افزود: امر به معروف و نهی از منکر براساس نصح صریح قانون یک وظیفه همگانی است که بر اساس این قانون دولت و مردم وظایفی دارند که باید اجرا کنند.

سلیمی با بیان اینکه مردم بر اساس قانون امربه معروف و نهی از منکر می توانند نقد سازنده برای دولت داشته باشند افزود: متاسفانه مسئولین در کشور نقد را برنمی تابند و بر دهان منتقدان چسب می زنند که این موضوع به مصلحت کشور نیست.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید همه مسئولین پای کار باشند و همه دست به دست هم بدهند تا بتوانیم این فریضه را به نحو احسن اجرایی کنیم.

سلیمی با بیان اینکه در حوزه فرهنگی کارهای عقب افتاده فراوانی داریم افزود: کارهای فرهنگی که در کشور انجام می شود در تراز نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی خاطرنشان کرد: جبران عقب افتادگی های حوزه فرهنگی نیازمند تلاش شبانه روزی مسئولین است تا انشالله اقدامات فرهنگی بر اساس قانون اجرایی شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به‌ معروف نقش مهم و تأثیرگذاری در ۴۰ سال گذشته داشته است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، جواد استکی پیش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.