9 دی تجلی احیای امر به معروف و مقابله با منکر بود

ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک ستاد ۱۰۰درصد مردمی است

الله مرادی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک ستاد 100درصد مردمی است که ترویج کارهای نیک در جامعه و جلوگیری از منکرات مهمترین وظیفه این ستاد است که با احساس مسئولیت همه افراد جامعه این مهم محقق خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمود الله‌ مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان در همایش امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سروآباد که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان در سالن جلسات فرمانداری سروآباد برگزار شد، افزود: اگر همه افراد جامعه تلاش کنند همه چیز در جای خود قرار گرفته و قرار بگیرد، بزرگترین معروفات است.

وی افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمام شهرستان های استان فعال شده که امامان جمعه رئیس ستادها و فرمانداران معاون این ستادها هستند و سایر ادارات عضو آن هستند.

وی اضافه کرد: مدیران و مسئولان شهرستانی توجه کنند موارد و مسائلی که در راستای نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر لازم است، باید تذکر داده شود، بنابراین تلاش و کوشش همه ما باید فراگیر کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشد.

وی گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک ستاد ۱۰۰درصد مردمی است که ترویج کارهای نیک در جامعه و جلوگیری از منکرات مهمترین وظیفه این ستاد است که با احساس مسئولیت همه افراد جامعه این مهم محقق خواهد شد.

الله مرادی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر تنها مختص عفاف و حجاب نیست، اظهار کرد: برخی از افراد جامعه امر به معروف و نهی از منکر را در این ۲ نکته می دانند، در حالی که حجاب و عفاف تنها قسمتی از این ۲ فریضه مهم الهی است.

وی به امنیت جامعه اشاره کرد و افزود: آرامش و امنیتی که امروز در جامعه ما برقرار است در سایه خون پاک شهدا و تلاش و کوشش شبانه روزی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی است و این امنیت ایجاد شده بزرگترین معروفات است.

وی ادامه داد: همه افراد جامعه باید در راستای حفظ امنیت و آرامش جامعه که بزرگترین معروفات است، به نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی کمک کنند و هر حرکت و اقدامی که باعث سلب شدن این نعمت الهی می شود، باید از بروز آن جلوگیری کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان افزود: حفظ محیط زیست، ایجاد فضای کسب و کار برای جوانان و جلوگیری از معضلات اجتماعی از بزرگترین معروفات در جامعه است که هر کدام از افراد جامعه می تواند در این راستا فعالیت داشته باشد.

وی گفت: خدمتگزاری صادقانه مسئولان نظام به مردم بزرگترین معروفات در جامعه است که باید به نحو احسن انجام شود.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف مسئولان که قانون برای آنها تعیین و مشخص کرده است، خدمتگزاری به مردم و انجام وظایف خود به نحو احسن و دقیق است، بنابراین اولویت همه مسئولان باید خدمتگزاری به مردم باشد.

لینک خبر

 


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر سبب کاهش بی حجابی شده است

به گزارش خبرگزاری بسیج مازندران، حجت الاسلام سید جعفر رضایی در گفتگویی با انتقاد از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.