چهره امر به معروف را با پرداختن به مسائل جزئی مخدوش نکنیم

رییس مرکز تخصصی مهدویت

چهره امر به معروف و نهی از منکر را با پرداختن به مسائل جزئی مخدوش نکنیم

حجت‌الاسلام والمسلمین کلباسی گفت:‌ علت اینکه امر به معروف در جامعه کمرنگ شده این است که دشمن با استفاده از تبلیغات و رسانه هایش بسیار نیرومند عمل می کند و با بمباران فکری، نارواها را روا جلوه می دهد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا حجت الاسلام والمسلمین مجتبی کلباسی در گفت‌وگو با این خبرگزاری، با بیان اینکه جامعه هنگامی مفید و سازنده خواهد بود که درصدد اصلاح خود باشد، گفت: همانطور که اگر یک فرد به فکر سلامتی خود نباشد به انواع آسیب های جسمی و روحی دچار خواهد شد، بر جامعه اسلامی هم اگر روند اصلاحی حاکم نباشد به یقین با مشکلات و آسیب های جدی روبه رو خواهد شد.

رییس مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه محدود کردن امر به معروف و نهی از منکر به یک سلسله مسائل جزئی سبب خدشه دارشدن چهره آن می شود، اظهار داشت: همانطور که واجبات و محرمات مراتب مختلف دارند، امر به معروف و نهی از منکر هم مراتب گوناگونی دارد و باید دانست مسائل اصلی آن بسیار مهم تر از مسائل فرعی‌اش است.

وی ادامه داد: ‌امر به معروف و نهی از منکر وظیفه یک دستگاه خاص نیست، بلکه یک پدیده اجتماعی بوده و همگان باید با مبانی آن آشنا باشند و آن را به عنوان یک وظیفه عمومی قبول کنند.

اصلاح جامعه مبتنی بر حساسیت عمومی مردم نسبت به مسائل

حجت الاسلام والمسلمین کلباسی راهکار فرهنگ سازی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر را اینگونه توصیف کرد: اگر آحاد مختلف جامعه حساسیت عمومی نداشته باشند و نسبت به کسانی که پا از قانون فراتر می گذارند متعرض نشوند، هیچگونه فرهنگ سازی در عرصه امر به معروف بوجود نخواهد آمد.

امر به معروف ضامن سلامت و سعادت جامعه است

رییس مرکز تخصصی مهدویت خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر در معنای صحیح خودش ضامن سلامت و سعادت جامعه است؛ اگر حساسیت عمومی نباشد جامعه در همه زمینه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، خانواده و غیره با مشکلات بسیاری رو به رو خواهد شد.

عامل کمرنگ شدن امر به معروف در جامعه تبلیغات گسترده رسانه های دشمن است

وی در پایان یاد آور شد: علت اینکه امر به معروف در جامعه کمرنگ شده این است که از یک سو دشمن با استفاده از تبلیغات و رسانه هایش بسیار نیرومند عمل می کند و با بمباران اعتقادات نادرست، نارواها را روا جلوه داده و خلقیات را در جامعه دگرگون می سازد، از سوی دیگر هم افراد در جامعه بیشتر بر ظواهر متمرکز شده اند و در عرصه امر به معروف عملکرد نامناسبی دارند.

لینک خبر


همچنین ببینید

یکی از راههای حفظ ارزشها در جامعه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف حجت الاسلام حسن شیبک، مسئول نمایندگی ولی فقیه در ناحیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.