حل مشکلات اقتصادی کشور بدون اصلاح نظام بانکی امکان پذیر نیست

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی

حل مشکلات اقتصادی کشور بدون اصلاح نظام بانکی امکان پذیر نیست

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه وقتی بانک ها سود ۳۰ درصد می گیرند، وضعیت تولید سامان پیدا نخواهد کرد،اظهار داشت: تا مشکل بانک ها حل نشود، مشکل اقتصاد حل نخواهد شد.

 

به گزارش پایگاه بری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در مشهد، حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع تقلید، در مراسم جشن میلاد امام هشتم(علیه السلام) که در محل اجرای پروژه بزرگ مجتمع ثامن الحجج در حاشیه شهر مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به سیره سیاسی آن حضرت، اظهار کرد: احساس می کنم در پذیرش ولایتعهدی توسط امام رضا(علیه السلام)، فقط اجبار ایشان دخیل نبود و در واقع ایشان می دانستند که با پذیرش این موضوع، در برابر عوامل نفوذ فرهنگی به مبارزه خواهند پرداخت.

 

حل مشکلات اقتصادی کشور بدون اصلاح نظام بانکی امکان پذیر نیست

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به روایتی از امام هشتم(ع) که محاسبه نفس را لازمه سلوک به سوی خداوند معرفی می فرمایند، اظهار کرد: علاوه بر مسائل فردی، اگر در مسائل اجتماعی نیز حسابرسی ضعیف باشد، ناگهان خبردار می شویم که هزاران میلیارد پول در یک وزارتخانه تلف شده و یا به صورت نادرست مصرف شده است.

این مرجع تقلید، بهبود وضعیت حسابرسی در کشور را لازمه پیشرفت اقتصادی، تحکیم اتحاد و انسجام ملی و افزایش صمیمیت میان آحاد مردم دانست و افزود: محاسبات ما تا به امروز ضعیف بوده و امیدواریم دولتمردان دقت کنند که این مسأله تقویت شود. امروز و در شرایطی که همه از بیکاری و مشکلات بر سر راه تولید داد می زنند، ضرورت این مسأله بیش از گذشته مطرح است.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با ابراز انتقاد از عملکرد بانک ها، تصریح کرد: وقتی بانک ها سود ۳۰ درصد می گیرند، وضعیت تولید سامان پیدا نخواهد کرد. پس تا مشکل بانک ها حل نشود، مشکل اقتصاد حل نخواهد شد و مسأله تولید ملی که رهبر معظم انقلاب روی آن تأکید دارند نیز آسیب می بیند.

وی خاطرنشان کرد: تجربه عمر من این بوده که هیچ بن بستی در مسائل فردی و اجتماعی وجود ندارد. ما نباید حالت انفعالی برابر انبوه دشمنان به خود بگیریم بلکه باید با شجاعت به مبارزه با مشکلات برویم. امام راحل با این دیدگاه انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند و امروز نیز جانشین ایشان حقیقتا در صحنه های مختلف می درخشند و به افراد قوت روحی می دهند.

لینک خبر


همچنین ببینید

رفع منکرات اقتصادی در اولویت کاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان از یاسوج، سیدمحمد کاظم نظری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.