مطبوعات و رسانه ها اصلی ترین سنگر امر به معروف و نهی از منکر است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل

مطبوعات و رسانه ها اصلی ترین سنگر امر به معروف و نهی از منکر است

آیت الله عاملی گفت: مطبوعات و رسانه ها اصلی ترین سنگر امر به معروف و نهی از منکر است و می تواند در اصلاح جامعه نقش سازنده ای ایفا کند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری شبستان، آیت الله سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در دیدار با خبرنگاران و فعالان رسانه ای و مطبوعاتی استان به مناسبت روز خبرنگار گفت: عواطف جامعه به نوعی در تسخیر قلم های نهفته خبرنگاران است که باید قلم به دستان مراقب نوع نگارش و نوشتار خود باشند چون آنها نیز در قیامت مانند خطیبان باید جوابگوی حرف های نگاشته خود باشند.

وی با اشاره به این قسم پروردگار به قلم یعنی قدر و منزلت آن باید حفظ شود، تصریح کرد: مطبوعات و رسانه ها اصلی ترین سنگر امر به معروف و نهی از منکر است و می تواند در اصلاح جامعه نقش سازنده ای ایفا کند.

آیت الله عاملی با بیان این مطلب که تبیین مفاهیم اخلاقی به خوبی در جامعه یکی از اولویت های کارهای خبرنگاران باشد، ادامه داد: خبرنگاران و اصحاب رسانه با بحران های مختلفی روبرو هستند که یکی از مهمترین آن ها حفظ استقلال جایگاه خود است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر اینکه جایگاه اقتصادی اهالی رسانه باید تامین شود، اظهار داشت: متاسفانه آنچه که در رسانه های دشمنان دیده می شود چپاول اخلاقی جامعه است که باید به شدت در مقابل این جنگ نرم و هجمه ها ایستادگی شود.

امام جمعه اردبیل با اعلام این مطلب که تحصیل کردگان و نخبگان جامعه باید در حوزه رسانه فعال شوند، یادآور شد: اخلاص و نیت عبادت در اهالی دست اندکاران رسانه قرار گیرد تا از نعمات این فرصت گرانقدر برخوردار شوند.

لینک خبر


همچنین ببینید

شهیدمطهری در فهم مراتب و مصادیق امر به معروف و نهی از منکر تحولی شگرف پدید آورد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری ایکنا؛ محسن آرمین، نویسنده و پژوهشگر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.