شبکه های اجتماعی فرصت ارزشمند برای تبلیغ امر به معروف و نهی از منکردر جامعه است

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر سمنان

ضرورت گسترش حجاب اسلامی در جامعه

حیدر آسیابی همچنین با بیان اینکه برای زنان بدحجاب مزاحمت‌های فراوانی در جامعه ایجاد می‌شود، گفت: زنان ما نباید بدحجابی را الگوی خود قرار دهند و باید بر اساس حجاب اسلامی و ایرانی رفتار کنند تا به مشکلاتی از این‌ دست دچار نشوند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس حیدر آسیابی دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان سمنان در گفت‌وگو با این خبرگزاری ضمن بیان اینکه بدحجابی برای زنان تهدیدها و خطرهای فراوانی به همراه دارد، افزود: رعایت حجاب و عفاف تکلیفی شرعی و قرآنی است که باید آن را جدی گرفت.

وی ادامه داد: عدم رعایت حجاب، آسیب‌های اجتماعی به دنبال دارد و می‌تواند مشکلات جبران‌ناپذیر زیادی را به وجود آورد.

آسیابی تصریح کرد: رعایت حجاب محدودیت به‌حساب نمی‌آید و مصونیت به همراه دارد.

وی با اشاره به اینکه اگر بدحجابی به‌صورت ناآگاهانه انجام شود باعث می‌شود تا تعرض صورت گیرد، اظهار داشت: حتی اگر زنان حجاب کامل و اسلامی داشته باشند و نوع صحبت کردن آنان درست نباشد، می‌تواند تهدیدهایی به همراه داشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه برای زنان بدحجاب مزاحمت‌های فراوانی در جامعه ایجاد می‌شود، گفت: زنان ما نباید بدحجابی را الگوی خود قرار دهند و باید بر اساس حجاب اسلامی و ایرانی رفتار کنند تا به مشکلاتی از این‌ دست دچار نشوند.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان سمنان اظهار کرد: اگر عموم جامعه بدحجاب باشند، نسل‌های بعدی نیز آنان را الگوی خود قرار می‌دهند و بدحجابی در جامعه افزایش پیدا می‌کند.

آسیابی ادامه داد: موضوع گسترش بدحجابی در جامعه، فرهنگ ابتذال و تجمل‌پرستی را به همراه می‌آورد که این موضوع در فرهنگ ایرانی جایگاهی ندارد.

وی گفت: بدحجابی باعث ایجاد روابط نامشروع بین مردان و زنان در جامعه می‌شود و این موضوع جدی است و باید از بروز آن جلوگیری شود.

دبیر ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر استان سمنان بیان کرد: یکی دیگر از مشکلات بدحجابی، ایجاد بدبینی بین زوج‌ها و افزایش آمار طلاق است که تأثیرات منفی زیادی به همراه دارد.

آسیابی اظهار کرد: ترویج الگوهای غربی در پوشش و حجاب باعث می‌شود تا مشکلات خانوادگی افزایش پیدا کند.

وی تصریح کرد: بدحجابی و بی‌عفتی در جامعه باعث می‌شود تا از ارزش‌های انقلاب اسلامی دور شویم و انحرافات بیشتر شود و این مسأله، کشور را از ارزش‌های دینی دور می‌کند.

این مقام مسؤول ادامه داد: برای حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران، شهدای زیادی را در زمان انقلاب، دفاع مقدس و دفاع از حرمین مطهر داده‌ایم که باید پاسدار و پاسخگوی خون آنان باشیم.

آسیابی گفت: حجاب اسلامی باید در جامعه گسترش پیدا کند تا از تهدیدهای جدی حاصل از بدحجابی در امان بمانیم.

وی افزود: استفاده از ماهواره در ترویج بدحجابی بسیار مؤثر بوده و قباحت این موضوع را از بین برده است.

دبیر ستاد احیای امر به‌ معروف و نهی از منکر استان سمنان ادامه داد: وجود شبکه‌های فارسی‌زبان که فرهنگ‌های غربی را ترویج می‌دهند، برنامه‌ریزی‌‌شده بوده و بخشی از جنگ نرم دشمنان انقلاب اسلامی است.


همچنین ببینید

قرارگاه آسیب‌های اجتماعی شهرستان بهاباد تشکیل شد

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ محمد مهدی خانی زاده بهابادی در جلسه آسیب‌های اجتماعی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.