امر به معروف و نهی از منکر وعده الهی

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بسیج از خراسان جنوبی، محمد فاطمی نسب، جانشین فرماندهی ناحیه سپاه شهرستان درمیان، در نشست فصلی فرماندهان و دبیران امر به معروف و نهی از منکر پایگاه های مقاومت بسیج روستاهای بخش مرکزی و گزیک شهرستان درمیان اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر وعده الهی است.

وی افزود: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تعطیل شود دچار عذاب الهی خواهیم شد.

جانشین فرماندهی ناحیه سپاه شهرستان بیان کرد: همین خشکسالی، اعتیاد، طلاق و سایر مشکلاتی که در شهر و روستاها مردم دچارش هستند عذاب است.

فاطمی نسب تصریح کرد: عذاب وقتی نازل شد همه را با هم از بین می‌برد و به خوب و بد نگاه نمی‌کند.

وی با بیان اینکه باید در زمینه منکرات موضع داشته و عملیاتی وارد شویم، اذعان کرد: الان روز به روز آمار طلاق، اعتیاد، فرار از خانه و سایر مشکلات در روستاها و شهرها زیاد می‌شود و نباید نسبت به این مسائل بی تفاوت بود.

جانشین فرماندهی ناحیه سپاه شهرستان گفت: دشمن امروز از جنگ نظامی دل بریده و برایش کاربردی ندارد و در زمینه فرهنگی کار می‌کند، دشمن با هدف گرفتن فرهنگ پیش می‌رود از طریق ماهواره، اعتیاد، طلاق، تغذیه انسانها که از طریق تراریخته ها و مواد شمیایی باعث ضعیف شدن و منقرض شدن خود به خود نسل ما خواهد شد.

فاطمی نسب اذعان کرد: جنگ نظامی هم محتمل است و باید ما در زمینه نظامی مجهز و آماده باشیم اما الان باید بیش از پیش در زمینه مسائل فرهنگی باید هوشیار بود.

وی با اشاره به اینکه پایگاه های مقاومت بسیج در روستاها باید برای طلاق ، اعتیاد و سایر مشکلات روستای محل زندگیشان برنامه داشته باشند،تاکید کرد:ما برای اینکه در سطح شهرستان و استان پیشرفت داشته باشیم باید خودمان به فکر بوده و کار کنیم؛ کسی برای ما کاری نخواهد کرد.

جانشین فرماندهی ناحیه سپاه شهرستان در پایان به آیه ای ۱۱ سوره رعد اشاره کرد و گفت: خداوند در قرآن به مردم گفته است که ما سرنوشت هیچ قومی را تغییر نمی‌دهیم مگر آنکه خودشان بخواهند که تغییر دهند و از این آیه مشخص است که تغییر سرنوشت هر کس چه خوب و چه بد به دست خودش است.

فاطمی نسب بیان کرد: با ترویج امر به معروف و نهی از منکر جامعه سالمی خواهیم داشت.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.