حساسيت سپاه همدان در احياي فريضه امر به معروف/ معتقدیم برای امر به معروف باید روش‌های خاص اجرا شود

فرمانده سپاه انصارالحسین همدان

معتقدیم برای امر به معروف و نهی از منکر باید روش‌های خاص اجرا شود

سردار مجیدی از حساسيت مجموعه سپاه همدان در زمينه احياي فريضه امر به معروف و نهي از منكرخبر داد و گفت: معتقدیم برای امر به معروف باید روش‌های خاص اجرا شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، سردار مظاهر مجیدی در دومین همایش علمی، تخصصی امر به معروف و نهی از منکر، حجت‌الاسلام حیدر مصلحی وزیر سابق اطلاعات را ذخیره بزرگ انقلاب دانست و اظهار کرد: از وجود این شخصیت بزرگ در صحنه‌های مختلف نیروی زمینی سپاه، نیروی مقاومت و در مسوولیت وزارتخانه اطلاعات استفاده شد؛ شخصیتی که منشأ خیر و برکت برای نظام و سپاه است.

وی با اشاره به شعار سال گذشته سپاه مبنی بر احیای فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر گفت: سال گذشته یک سری برنامه‌ آموزشی در سطح سپاه برای تربیت معلم، تربیت استاد و آموزش برای تمام پاسداران مجموعه سپاه برگزار کردیم.

فرمانده سپاه انصارالحسین (علیه السلام) همدان با بیان اینکه معتقدیم برای امر به معروف باید روش‌های خاص اجرا شود،‌ افزود: در صورتی که آمر به معروف، نسبت به امر به معروف توجیه نباشد قطع به یقین اثر لازم را نخواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه سپاه انصارالحسین(ع) در سال گذشته تمام فرصت را برای آموزش مجموعه خود گذاشت، تصریح کرد: این اقدام با این هدف انجام شد که بعد از ارائه راهکارها و اولویت‌ها در امر به معروف، بتوانیم وارد عمل شده و از وجود عزیزان در این امر استفاده کنیم.

مجیدی امر به معروف را در دو بعد درون‌سازمانی و برون‌سازمانی دانست و ادامه داد: یکی از اثرات امر به معروف درون‌سازمانی حفظ کرامت پاسداری است؛ در صورتی که پاسداری به هر نوع اشکال مشاهده شده در هر رده‌ای متذکر شد می‌توانیم جامعه پاسداری را حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: امر به معروف درون‌‌سازمانی را نیز فرصتی می‌دانیم که از این مسئله برای حفظ خود استفاده کنیم؛ اگر توانستیم جامعه درون سپاه را به حد مطلوبی رسانده و با ایجاد ظرفیت متذکر شویم که تحمل تذکر را داشته باشیم قطعاً می‌توانیم این مهم را در جامعه دنبال کنیم.

این مقام مسؤول ورود به جامعه در بحث امر به معروف را مطرح کرد و یادآور شد: سپاه توفیق ایجاد زیرساخت‌های بسیاری در پایگاه‌های مقاومت، اقشار مختلف بسیج، مساجد و معاونت‌ها در جامعه را دارد، می‌توانیم از ظرفیت ایجاد شده از کادر سپاه در فضای خارج از سپاه استفاده کرده و در بحث امر به معروف ورود کنیم.

وی با تأکید بر لزوم ایجاد آمادگی در زمینه ظرفیت‌های موجود درون‌سازمانی در بخش امر به معروف تصریح کرد: با این اقدام به محض ابلاغ در بحث برون‌سازمانی می‌توانیم در این زمینه ورود کنیم.

مجیدی امر به معروف را یکی از مهمترین ارکان اعتقادی ما برای حفظ نظام و اعتقادات اسلامی دانست و گفت: اهمیت امر به معروف تا بدان جاست که با جهاد قیاس شده است.

لینک خبر


همچنین ببینید

برگزاری جلسه مشترک نیروی انتظامی و سپاه پیرامون فریضه امر به معروف

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری بسیج: جلسه مشترک نیروی انتظامی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.