ضرورت اولویت‌بندی مصادیق منکر

آیت الله احمد جنتی

ضرورت اولویت‌بندی مصادیق منکر

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه رسیدگی به مفاسد در ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید طبقه‌بندی و اولویت‌بندی شود گفت: در این زمینه برخی طرح‌ها را در دست داریم.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از فرهنگ نیوز؛ سومین نشست اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر با حضور وزرای اطلاعات کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، علوم و تحقیقات، معاون فرهنگی قوه ‌قضائیه، فرمانده نیروی انتظامی، امام جمعه موقت تهران، نماینده حوزه علمیه خواهران و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این نشست آیت الله احمد جنتی به عنوان رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر و اینکه به آن باید به صورت جدی پرداخته شود اشاره کرد و جایگاه این فریضه دینی که از وظایف جامعه اسلامی است را یاد آور شد.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به قانون امر به معروف و نهی از منکر از اعضای ستاد خواست با استفاده از توانمندی‌های دستگاه‌های ذی‌ربط مسئله امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه جاری کنند و خاطر نشان کرد این موضوع از وظایف شرعی ما است و در نظام جمهوری اسلامی ایران یک جمع و تشکیلاتی، مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر را برعهده گرفته که البته این مهم با حضور جمع مذکور تحقق پیدا کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه طبق روایات فساد همچون آتش است که بر خرمن می‌افتد و اگر این آتش را خاموش نکنیم روز به روز گسترده می‌شود، گفت: باید یک جایی از فسادهای مختلف رو به گسترش جلوگیری کرد و البته در ارتباط با مبارزه با فساد برخی قوانین کارایی لازم را ندارد بنابراین مجموعه ستاد امر به معروف و نهی از منکر، بار عمده مسئولیت را به دوش می‌کشد.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر پیگیری جدی این فریضه الهی در جامعه گفت: امر به معروف و نهی از منکر از وظایف شرعی و اجتماعی ما است و در این رابطه مسئولیت داریم و جامعه از این نهاد انتظار دارد تا آثار حرکت و فعالیت‌هایش مشاهده شود بنابراین باید نتایج جلسات امر به معروف و نهی از منکر برای جامعه ملموس باشد. رسیدگی به مفاسد در ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید طبقه‌بندی و اولویت‌بندی شود و در این زمینه برخی طرح‌ها را در دست داریم که در راستای آن می‌توان کمیته‌های تخصصی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با حضور اعضا تشکیل داد.

آیت الله جنتی در پایان خطاب به اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: انتظار می‌رود اعضا در راستای دستور جلسات ستاد، اقدام کنند و اقدامات خود را در جلسات بعدی ارائه دهند تا بتوانیم از این طریق گامی مثبت در راستای مبارزه با مفاسد و نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر برداریم.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر ناظر بر صیانت جامعه است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار ” کیومرث عزیزی” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.