راه های بندگی خداوند انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

مجمع شوراهای امر به معروف دستگاه های قضایی قم برگزار شد

دومین مجمع دبیران و روسای شوراهای امربه معروف و نهی ازمنکر دستگاه های قضایی استان قم تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، مجمع دبیران و روسای شوراهای امر به معروف دستگاه های قضایی استان در محل سالن جلسات اداره تعزیرات حکومتی استان قم و با حضور روسای اداره کل زندانهای قم و پزشکی قانونی استان ،اداره کل بازرسی استان، دادسرای ویژه روحانیت، سازمان قضایی نیروهای مسلح استان با هدف بررسی وضعیت موجود و پیگیری مصوّبات جلسات گذشته تشکیل شد.

در این جلسه قاضی صیدی، رئیس‌ سازمان قضایی نیروهای مسلح استان و معاون امر به معروف دستگاه های نظامی قضایی ستاد امر به معروف استان، ترویج امر به معروف را به موجب قانون، وظیفه رئیس هر دستگاه دانستند و گفتند: طبق قانون حمایت از آمران به معروف در همه دستگاه ها باید شورای امر به معروف تشکیل شود.

قاضی صیدی خاطر نشان کرد: افراد شورای مذکور در درجه اول خودشان باید آمر به معروف باشند و در مرحله بعد نسبت به تشکیل گروه تذکر لسانی در آن اداره اقدام کنند.

در ادامه حجت الاسلام تهامی، رئیس اداره کل زندانهای استان قم عضویت افراد با انگیزه و دغدغه مند را در مجموعه امربه معروف خواستار شد و افزود: بازرسی های دوره ای از ادارات استان، یکی دیگر از راه های ترویج امر به معروف می باشد، چرا که بعضی از منکرات از منظر مراجعه کنندگان به ادارات مهم به نظر می رسد که رفع آن در اولویت باید باشد.

حجت الاسلام والمسلمین معرفت دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان نیز ضمن خرسندی از اقدامات معاونت دستگاه های قضایی نظامی ستاد، پیشبرد اهداف ستاد را در راستای دستورالعمل های ابلاغی ستاد مرکز دانست.

در این جلسه مقرر گردید، ماهانه دستگاه های مذکور گزارش عملکرد خود را در این جلسه ارائه دهند.

لینک خبر


همچنین ببینید

بیان نامناسب در تذکر لسانی دافعه ایجاد می‌کند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از  ایکنا از فارس، جلسه ستاد امر به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.