امر به معروف و نهی از منکر کشور را از فساد دور می کند

در راستای اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر

گروهای امر به معروف و نهی از منکر در قرچک تذکر لسانی انجام دادند

گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قرچک در چندین مرحله با حضور در خیابان‌ها و اماکن عمومی اقدام به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر کردند.

 

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا به‌نقل از قرچک آنلاین ؛ گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قرچک در چندین مرحله با حضور در خیابان‌ها و اماکن عمومی اقدام به اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر کردند.

گروه‌های امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهرستان،خیابان‌ها و اماکن عمومی قرچک اقدام به تذکر لسانی امر به معروف و نهی از منکر در راستای ترویج معروفات در سطح جامعه پرداختند.

در پی مصوبه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان قرچک مبنی بر شکل‌گیری گروه‌های تذکر لسانی، این گروه با تلاش قرارگاه امر به معروف و نهی از منکر ناحیه مقاومت بسیج پانزده خرداد قرچک و دفتر امام جمعه و با همکاری بسیجیان شهرستان شکل گرفت که در این راه ضابطان قضایی نیز همراهی لازم را با گروه‌های تذکر لسانی داشتند.

 

 

این گروه ها با حضور در معابر، اماکن عمومی و مراکز تجاری نسبت به اجرایی کردن این فریضه الهی اقدام کردند که ارائه تذکر لسانی به مصادیق منکرات از جمله بدحجابی و سد معبر محور وظایف این گروه بود.

هدف از اجرای این مانور، یادآوری به مردم در زمینه لزوم توجه به این دو فریضه الهی به‌عنوان زمینه‌های تکمیل سعادت جامعه خواهد بود.

 

رعایت مراتب امر به معروف و نهی از منکر اصل مهمی به شمار می‌رود که از جنبه‌های اخلاقی و روانی  خاصی برخوردار است و شرکت‎‌کنندگان در تذکر لسانی آموزش‌های لازم را قبل اجرای طرح توسط استادان و مسئولان مربوطه فرا گرفتند.

گفتنی است، در ماه‌های اخیر برای چندمین بار این مانور در سطح شهرستان برگزار گردید، هدف اصلی آن را ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر است.

 

لینک خبر


همچنین ببینید

دوری کردن از تخریب و ارائه نقدهای سازنده، از معروفات مهم است

افراد توانمند در پست های مدیریتی منصوب شوند سنندج – ایرنا – دبیر ستاد امر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.