نقش اثر گذار آموزش‌ و‌ پرورش و دانشگاه‌ها در توسعه و ترویج امر به معروف و نهی از منکر

استاندار مازندران

نقش اثر گذار آموزش‌ و‌ پرورش و دانشگاه‌ها در توسعه و ترویج امر به معروف و نهی از منکر

ربیع فلاح جلودار اضافه کرد:دستگاه هایی نظیر آموزش و پرورش و دانشگاه ها در توسعه و ترویج امر به معروف و نهی از منکر نقش اثر گذاری دارند چرا که شمار زیادی از دانش آموزان به همراه خانواده های خود درگیر این مسائل هستند.

 

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ خبرگزاری شبستان از ساری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در دومین جلسه شورای هماهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان که در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد، با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر،اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان اساس دین باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود:همه ما موظیم در ارتقای معنویت به عنوان یک وظیفه عمومی تلاش بیشتری داشته باشیم.

فلاح با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی باید در صدر امور قرار گیرد، افزود: در اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید از حرکات سلیقه‌ای پرهیز کرد.

وی اضافه کرد:دستگاه هایی نظیر آموزش و پرورش و دانشگاه ها در توسعه و ترویج امر به معروف و نهی از منکر نقش اثر گذاری دارند چرا که شمار زیادی از دانش آموزان به همراه خانواده های خود درگیر این مسائل هستند.

فلاح نقش امر به معروف و نهی از منکر را در کاهش آسیب های اجتماعی موثر دانست و گفت: در مازندران با تاسی از این امر بر اساس آمار ثبت احوال استان جلوی رشد طلاق گرفته شد و به همان میزان کاهش طلاق را داشتیم.

وی با اشاره به «طرح دریا» و اهمیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در سواحل استان، برضرورت اجرای اقدامات فرهنگی در سواحل دریا تاکید کرد.

فلاح، مشارکت مردم در اجرای این فریضه دینی را بسیار مهم دانست و افزود: مشارکت مردمی لازمه نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی به اجرای «طرح روستای پاک» در استان اشاره کرد و گفت: تلاش داریم در این طرح روستاهای فاقد طلاق،اعتیاد معرفی شوند.


همچنین ببینید

دعوت به نیکی و بازداشتن از بدی، وظیفه شرعی و اخلاقی انسان است

به گزارش  خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ،مجید یزدان‌پناه، مدیرکل آموزش و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.