نقش اساسی امر به معروف در تمام اعمال انسان

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان

نقش اساسی امر به معروف در تمام اعمال انسان

حجت‌الاسلام محمود قربانی گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در تمام اعمال انسان نقش اساسی و تعیین‌کننده دارد.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، حجت‌الاسلام محمود قربانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه همدان؛ با اشاره به اهمیت بحث امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: هدف از بعثت تمامی پیامبران در اصل مسئله اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

وی با تأکید بر احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه افزود: اگر این واجب فراموش شده در جامعه احیا شود همه مشکلات جامعه حل خواهد شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه همدان با اشاره به فلسفه قیام عاشورا ادامه داد: در قیام عاشورا امام حسین(علیه السلام) آن خطبه‌های معروف را می‌خواند اما لشکر یزید گوش نمی‌کردند و به عبارتی آنان کر و کور شده بودند و امام فرمودند اینها شکم‌هایشان از حرام پر شده است.

وی اضافه کرد: حرام‌خواری نیز عدم رعایت امر به معروف و نهی از منکر است چراکه این فریضه الهی در تمام اعمال انسان نقش اساسی و تعیین‌کننده دارد.

قربانی با اشاره به اثرگذاری امر به معروف و نهی از منکر در سرنوشت انسان چه در دنیا و چه در آخرت ابراز داشت: با توجه به اهمیت این فریضه الهی امام حسین(علیه السلام) فرمودند هدف از قیام من امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است یعنی این فریضه از تمام اعمال بالاتر است و همه معصومین(علیهم السلام) نیز بر این فریضه تاکید فراوانی کرده‌اند.

لینک خبر


همچنین ببینید

هدف از برنامه های اربعین احیای امر به معروف و نهی از منکر بود

به گزارش خبرگزاری بسیج از  استان چهارمحال و بختیاری؛ همزمان با نزدیک شدن به ایام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.