احیا امر به معروف و نهی از منکر نیازمند بکارگیری راهکارهای جدید است

استاندار کردستان

احیا امر به معروف و نهی از منکر نیازمند بکارگیری راهکارهای جدید است

عبدالمحمد زاهدی گفت: همانطور که اجتماع همواره در حال تغییر و بسیار پیچیده است، برای احیا امر به معروف و نهی از منکر نیز نیازمند بکارگیری راهکارهای جدید هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار ایرنا عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در نشست مسئولان ستاد  امر به معروف و نهی از منکر شهرستان های استان در قروه افزود: باتوجه به وجود فضای مجازی و گسترش آن در جامعه، راه مقابله با منکرات نیز باید به روز و جدید باشد.

وی ادامه داد: باید نوع رفتارها و برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که ضمن ممانعت از منکر و اشاعه معروف، آبروی فردی به مخاطره نیفتد.

زاهدی نوع برخوردها را با افراد در تمامی خانواده ها موثر دانست و اظهار کرد: وظیفه ستاد این است که از طریق کار فرهنگی، تفکر و برخوردهای مشفقانه فعالیت کند.

استاندار کردستان به فرموده مقام معظم رهبری که ‘ فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید به یک وجدان عمومی تبدیل شود’ اشاره کرد و افزود: باید در برخورد با منکرات، حساس بوده و فصا را طوری طراحی کنیم که زمینه ارتکاب به آن کاهش یابد.

زاهدی با بیان اینکه بشر همواره به دنبال خلاقیت و ابتکار در زمینه های مختلف است ادامه داد: رسیدن به سعادت یا شقاوت به نحوه استفاده ما از امکانات و ابتکارات جدید (مانند اینترنت) بستگی دارد.

این مقام مسؤول گفت: همانطور که اجتماع همواره در حال تغییر و بسیار پیچیده است، برای احیا امر به معروف و نهی از منکر نیز نیازمند بکارگیری راهکارهای جدید هستیم.

وی اقدامات و فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان را قابل تقدیر دانست و خواستار توجه جدی تر مسئولان ستاد شهرستان ها به این بحث شد.

محمود الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان نیز اقدامات این ستاد را در راستای ترویج این فریضه مثبت ارزیابی کرد و گفت: فعالیت های چشمگیری در این زمینه انجام گرفته اما نیاز به تلاش بیشتر است.

لینک خبر


همچنین ببینید

فضای مجازی در جزیره کیش باید پایش و مدیریت شود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، حجت الاسلام احمدحسن زاده عصر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.