آموزش ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در کهگیلویه

کارشناس تشکل‌های دینی اداره تبلیغات اسلامی خرم‌دره

امر به معروف و نهی از منکر پادزهر آسیب‌های اجتماعی

حجت‌الاسلام نجفی با اشاره به این‌که امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین اسلام است، خاطرنشان کرد: اجرای این فریضه الهی باعث برپا شدن واجبات و از میان رفتن منکرات و برقراری امنیت و آسایش در جامعه می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام قربانعلی نجفی در جمع نمازگزاران مسجد جامع شهرستان خرم‌دره با بیان این‌که امام حسین(علیه السلام) برای امر به‌ معروف و نهی از منکر قیام کردند، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه مهم الهی است و باید در جامعه احیا شود.

وی با تأکید بر این‌که امر به معروف و نهی از منکر از ضروریاتی است که برای نیل جامعه به سوی کمال باید به آن توجه ویژه وجود داشته باشد، تصریح کرد: امام حسین(علیه السلام) جان خود را در راه نهی از منکر از دست‌ داده‌اند از این‌ رو نباید در انجام و بیان آن کوتاهی کرد.

این مسئول با اشاره به این‌که پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) انجام دو فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه مایه سعادت و برکت می‌شمارد، افزود: پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم) در این زمینه می‌فرمایند: تا زمانی که مردم امر به معروف و نهی از منکر کنند و در کارهای نیک و تقوا به یاری یکدیگر بشتابند در خیر و سعادت خواهند بود، اما اگر چنین نکنند، برکت‏‌ها از آنان گرفته شود و گروهی بر گروه دیگر سلطه پیدا کنند و نه در زمین یاوری دارند و نه در آسمان.

این مسئول با اشاره به این‌که شهادت امام حسین(علیه السلام) در راه امر به معروف و نهی از منکر بیانگر اهمیت این فریضه الهی است، خاطرنشان کرد: علما، مادحین و مسئولان هیئات مذهبی باید از ظرفیت مذهبی به ویژه ایام ماه محرم و صفر برای ترویج هر چه بیشتر این فریضه الهی استفاده کنند.

وی با اشاره به این‌که امر به معروف و نهی از منکر از فروع دین اسلام است، خاطرنشان کرد: اجرای این فریضه الهی باعث برپا شدن واجبات و از میان رفتن منکرات و برقراری امنیت و آسایش در جامعه می‌شود.


همچنین ببینید

هر فردی خود به تنهایی آمر به معروف باشد تا در جامعه کسی به گناه آلوده نشود

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف؛ حجت الاسلام عبدالرحیم بامری، مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سپاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.