امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ عمومی و مردمی تبدیل شود

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام احمد عبداللهی نژاد در دیدار سردار مهدی معصوم بیگی، فرمانده انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک انتصاب وی به سمت فرماندهی انتظامی استان گفت: اصفهان یک استان شهید پرور و عالم پرور است و حوزه علمیه اصفهان یکی از سه حوزه علمیه مستقل کشور محسوب می شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه نیروی انتظامی همیشه در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب پیشتاز دیگر دستگاه ها بوده است عنوان داشت: به همین منظور علمای اصفهان از عملکرد نیروی انتظامی در موضوع عفاف و حجاب رضایت کامل دارند و مرتب از این نیرو تقدیر می کنند.

وی افزود: ستاد احیای امر به معروف و نهی ازمنکر ۱۸ عضو دارد که فرمانده نیروی انتظامی نیز یکی از اعضای ثابت این ستاد است که در استان ها نیز فرمانده انتظامی استان عضو این ستاد است.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد، با بیان اینکه تا کنون تعامل و ارتباط بسیار صمیمی و خوبی بین پلیس و ستاد امر به معروف استان وجود داشت ابراز امیدواری کرد این گونه تعاملات و همکاری ها نسبت به گذشته افزایش یابد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان از راه اندازی مرکز مشاوره دینی و مذهبی برای آگاهی بخشی بیشتر به افراد بدپوشش و توسعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب خبر داد و افزود: ما معتقدیم که بیشتر بدپوششی ها ناشی از عدم آگاهی و درک درست نسبت به این دستور الهی است و به همین منظور می توان با انجام مشاوره و راهنمایی هوشمندانه و مدبرانه جامعه را به سمت استفاده از فرهنگ عفاف و حجاب سوق داد.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر باید به یک فرهنگ عمومی و مردمی تبدیل شود گفت: در همین راستا شورای امر به معروف و نهی از منکر در ۱۵ منطقه شهرداری اصفهان راه اندازی شده که تمام روسای این شوراها از روحانیون معتمد محل هستند و جلسات راهبردی نیز با روسای کلانتری و پاسگاه محل برگزار می کنند تا کنون این جلسات تاثیرات بسیار زیادی را به همراه داشته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.