روحانیون پیشرو اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشند

رئیس کل دادگستری البرز

روحانیون پیشرو اجرای امر به معروف و نهی از منکر باشند

احمد فاضلیان با تاکید بر ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: روحانیون باید پیشرو اجرای این واجب الهی باشند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از البرز، احمد فاضلیان، رئیس دادگستری البرز، ۱۱ شهریور در همایش مبلغین ائمه جماعات و روحانیون مستقر استان البرز که در سالن شهدای قوه قضائیه دادگستری استان برگزار شد، اظهارکرد: هدف از برگزاری این همایش به کارگیری ظرفیت عظیم مقام روحانیت در اجرای امر قانون‌مداری است.

وی افزود: روحانیت به واسطه جایگاه خود مورد توجه عموم است و به عنوان یک شبکه رسانه‌ای نقش مؤثری در اصلاحات ساختاری و بهبود سلامت اجتماعی دارد.

رئیس کل دادگستری البرز افزود: امروز شاهد تغییرات شکلی، ساختاری و تهدیدهای جدید فضای مجازی در فضای جامعه هستیم که نیازمند اتخاذ رویکردهای جدید با توجه به قوانین الهی است.

این مقام مسئول با تاکید بر نقش مهم امر به معروف و نهی در جامعه گفت: امر به معروف و نهی از منکر توسط روحانیون نقشی اساسی دارد که از یک طرف ضامن اجرایی قوانین الهی است و از یک طرف امر موجب تداوم ارزش‌های دینی می‌شود و همچنین عامل وحدت جامعه اسلامی است.

فاضلیان با بیان به اینکه گروه‌های شاخص جامعه باید الگوی مردم در اجرای قانون باشند گفت: باید دعوت مردم به قانون به صورت عملی اجرا شود و نیروهای شاخص جامعه مقدم اجرای قانون در جامعه باشند.

رئیس کل دادگستری البرز در ادامه ضمن تاکید بر نقش روحانیون در حوزه‌های مختلف، گفت: روحانیون باید هم مجری باشند و هم حراست کنند چرا که در فرهنگ‌سازی برای روحانیت از ظرفیت‌های اسلامی خوب استفاده نکرده‌ایم.

لینک خبر


همچنین ببینید

دشمن از طریق فضای مجازی در پی تغییر ذائقه و مسیر امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری مهر، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی همدانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.