فراخوان مقاله همایش علمی ــ تحقیقی مفلحون در کردستان اعلام شد

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان

فراخوان مقاله همایش علمی ــ تحقیقی مفلحون در کردستان اعلام شد

حجت الاسلام جعفری اظهار کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی استان اقدام به برگزاری دومین همایش علمی ــ تحقیقی این فریضه تحت عنوان «مفلحون» کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ، حجت الاسلام رحیم جعفری، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار کرد: در راستای تعمیق و تعمیم شعایر اسلامی در جامعه به ویژه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر، شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی استان اقدام به برگزاری دومین همایش علمی ــ تحقیقی این فریضه تحت عنوان «مفلحون» کرده است.

وی از محققان، اساتید، دانشجویان و علاقمندان به این امر خواست آثار خود را حول محورهای امام حسین(علیه السلام) منادی اسلام ناب محمدی، اجرای فریضتین تنها راه نجات مسلمین و همه مسئولیم به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به موضوع مقالات اشاره کرد و افزود: علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند مقالات خود را با موضوع امام حسین(علیه السلام) از دیدگاه اهل سنت، راههای تحقیق فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، چرا صله رحم در میان ما کم رنگ شده است، نقش امر به معروف و نهی از منکر در امنیت اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جامعه، به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، راه های جلوگیری از انحرافات فکری و اندیشه های نوظهور با الهام از قیام امام حسین(علیه السلام)، تبلور شعار سال در اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر، بررسی مصادیق معروفات و منکرات در جامعه ( موردی)، بررسی رابطه ارتقاء شاخص های فرهنگ عمومی و اجرای فریضتین در جامعه،  روش شناسی(متدولوژی) فریضتین(فقهی ،کلامی ،تاریخی،جامعه شناختی،سیاسی و…) و همه مسئولیم را از دیگر موضوع مقالات این همایش اعلام کرد.

حجت الاسلام جعفری، با بیان اینکه این همایش در دوره سنی زیر ١٨ سال و بالای ١٨ سال برگزار می شود، عنوان کرد: مقالات باید شرایط علمی بودن آنها توسط هیئت محترم داوران از نظر مقدمه، چکیده، منابع و … محرز و در جایی دیگر به چاپ نرسیده باشد.

وی آخرین مهلت ارسال مقالات را ٢٠ مهر سال جاری اعلام کرد و افزود: ٣٠ مهر تا پنجم آبان زمان بررسی آثار رسیده توسط هیئت داوران تعیین شده است و همایش نیز همزمان با ١۴ آبان سال جاری در سنندج برگزار می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش مفلحون واقع در سنندج، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان واقع در میدان بسیج، بلوار توحید، مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج، طبقه دوم، شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل و یا شهرک سعدی، خیابان امیرکبیر، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان مراجعه و یا با آدرس الکترونیکی: moflihon٩۶@gmail. Com تماس بگیرند.

لینک خبر


همچنین ببینید

ترویج معروفات، زمینه‌ساز سلامت فردی و تامین کننده جامعه‌ای سالم است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، امام جمعه سنندج …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.