فراخوان مقاله همایش علمی ــ تحقیقی مفلحون در کردستان اعلام شد

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان

فراخوان مقاله همایش علمی ــ تحقیقی مفلحون در کردستان اعلام شد

حجت الاسلام جعفری اظهار کرد: شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی استان اقدام به برگزاری دومین همایش علمی ــ تحقیقی این فریضه تحت عنوان «مفلحون» کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان ، حجت الاسلام رحیم جعفری، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان اظهار کرد: در راستای تعمیق و تعمیم شعایر اسلامی در جامعه به ویژه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر، شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی استان اقدام به برگزاری دومین همایش علمی ــ تحقیقی این فریضه تحت عنوان «مفلحون» کرده است.

وی از محققان، اساتید، دانشجویان و علاقمندان به این امر خواست آثار خود را حول محورهای امام حسین(علیه السلام) منادی اسلام ناب محمدی، اجرای فریضتین تنها راه نجات مسلمین و همه مسئولیم به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به موضوع مقالات اشاره کرد و افزود: علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند مقالات خود را با موضوع امام حسین(علیه السلام) از دیدگاه اهل سنت، راههای تحقیق فریضتین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، چرا صله رحم در میان ما کم رنگ شده است، نقش امر به معروف و نهی از منکر در امنیت اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جامعه، به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، راه های جلوگیری از انحرافات فکری و اندیشه های نوظهور با الهام از قیام امام حسین(علیه السلام)، تبلور شعار سال در اجرای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر، بررسی مصادیق معروفات و منکرات در جامعه ( موردی)، بررسی رابطه ارتقاء شاخص های فرهنگ عمومی و اجرای فریضتین در جامعه،  روش شناسی(متدولوژی) فریضتین(فقهی ،کلامی ،تاریخی،جامعه شناختی،سیاسی و…) و همه مسئولیم را از دیگر موضوع مقالات این همایش اعلام کرد.

حجت الاسلام جعفری، با بیان اینکه این همایش در دوره سنی زیر ١٨ سال و بالای ١٨ سال برگزار می شود، عنوان کرد: مقالات باید شرایط علمی بودن آنها توسط هیئت محترم داوران از نظر مقدمه، چکیده، منابع و … محرز و در جایی دیگر به چاپ نرسیده باشد.

وی آخرین مهلت ارسال مقالات را ٢٠ مهر سال جاری اعلام کرد و افزود: ٣٠ مهر تا پنجم آبان زمان بررسی آثار رسیده توسط هیئت داوران تعیین شده است و همایش نیز همزمان با ١۴ آبان سال جاری در سنندج برگزار می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: علاقه مندان به شرکت در این همایش می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه همایش مفلحون واقع در سنندج، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان واقع در میدان بسیج، بلوار توحید، مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج، طبقه دوم، شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل و یا شهرک سعدی، خیابان امیرکبیر، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان مراجعه و یا با آدرس الکترونیکی: moflihon٩۶@gmail. Com تماس بگیرند.

لینک خبر


همچنین ببینید

دشمن به دنبال تحمیل اسلام بدون امر به معروف است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری شبستان  از بیرجند، آیت الله سید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.