رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر مردمی باشد

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان خبر داد

رویکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر مردمی باشد

حجت الاسلام و المسلمین دشتکی اظهار کرد: یکی از رویکردهای ستاد امر به معروف بحث مردمی کردن فعالیت‌هاست که باید علاوه بر سخن گفتن در این خصوص ستاد بتواند در اجرا و عملی کردن این موضوع اهتمام کند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ بنقل از خبرگزاری فارس از همدان حجت الاسلام و المسلمین علی دشتکی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان همدان در شورای امر به معروف و نهی از منکر در همدان اظهار کرد: یکی از رویکردهای ستاد امر به معروف بحث مردمی کردن فعالیت‌هاست که باید علاوه بر سخن گفتن در این خصوص ستاد بتواند در اجرا و عملی کردن این موضوع اهتمام کند.

وی با بیان اینکه موضوع طلایه‌داران طی دو سال گذشته در استان مطرح و تا حدودی اجرا شده است افزود: باید با همکاری جمعی؛ این طرح را به صورت جامع و کامل در استان، شهرستان و دهستان‌ها پیاده کنیم تا بسیاری از مشکلات اجتماعی را به حداقل برسانیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه طرح طلایه‌داران در ستاد امر به معروف و نهی از منکر از سال گذشته شروع به فعالیت کرده است، گفت: این طرح باید در آینده نزدیک در جغرافیای گسترده‌تر عملیاتی و اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۵۰۰ نفر برای طرح طلایه‌داران در همدان شناسایی شده‌اند ادامه داد: امسال این طرح با قدرت و قوت بیشتری عملیاتی شده به طوری که در چهار ماهه نخست امسال هفت کارگاه برای ۷۰۰ نفر از خواهران و براداران در استان برگزار شده است.

دشتکی خاطرنشان کرد: چند همایش ویژه نیز در تبیین موضوع تذکر لسانی در این طرح با عنوان «واجب فراموش شده» با شرکت ۵۰۰ نفر از مردم در تالار فجر برگزار شد.

وی اضافه کرد: در این همایش نیز ۲۰۰ نفر براساس سامانه طراحی شده برای ثبت نام در طلایه‌داران ثبت نام کرده‌اند که هفته گذشته نیز کارگاه آموزشی ویژه‌ای برای این افراد برگزار شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تصریح کرد: در چهار ماهه امسال ۳ هزار و ۴۰۰ مورد تذکر لسانی توسط طلایه‌داران انجام شده که خوشبختانه به درگیری معنادار نسبت به سال‌های گذشته نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد ارزیابی‌ها ستاد توسط طلایه‌داران رقم می‌خورد یادآور شد: در نظارت منابع انسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر برای ۹۰۰ نفر طلایه‌دار پرونده تشکیل شده که پرونده ۷۰۰ نفر تشکیل و پرونده ۲۰۰ نفر دیگر نیز در دست بررسی است.

دشتکی با بیان اینکه حفظ اصول و ارزش‌های دینی راهکار مناسبی برای آتیه است بیان کرد: این طرح یک طرح ملی در سطح کشور است که خوشبختانه همدان ورود خوبی داشته و امیدواریم اشاعه فرهنگ تذکر لسانی با آموزش های لازم به این افراد نیز انجام شود.

لینک خبر


همچنین ببینید

دستگاه نظامی و قضایی باید از آمران به معروف و ناهیان از منکر حمایت کنند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل ازخبرگزاری شبستان از آبادان، «کهزاد سروستانی»، امروز (یکشنبه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.