معرفی الگوی تفریح سالم در سواحل دریای مازندران

مسئول گروه تبلیغی بقیه‌الله بابلسر مطرح کرد:

معرفی الگوی تفریح سالم در سواحل دریای مازندران

حجت‌الاسلام پورعلی گفت: برقراری ارتباط مستقیم با مردم، امر به معروف و نهی از منکر و معرفی الگوی تفریح سالم به مسافران از مهمترین اهداف گروه تبلیغی بقیه‌الله بابلسر است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) حجت‌الاسلام سید مرتضی پورعلی، مسئول گروه تبلیغی بقیه‌الله بابلسر در گفت‌و‌گو با این خبرگزاری از مازندران گفت: حدود دو سال گروه تبلیغی بقیه‌الله در مازندران با حضور ۳۰ طلبه در دو بخش دانش‌آموزی و ساحل دریا فعالیت دارد.

وی افزود: در سال گذشته به صورت حضوری و به شیوه تبلیغ چهره به چهره در سواحل بابلسر حضور یافتیم و به اجرای برنامه هایی همچون اقامه نماز جماعت، بازی و مسابقه برای خردسالان، قصه گویی، پاسخ به شبهات و مسائل دینی و اعتقادی به ترویج فرهنگ دینی و اسلامی پرداختیم.

پور علی تصریح کرد: برقراری ارتباط مستقیم با مردم، امر به معروف و نهی از منکر، معرفی الگوی تفریح سالم به مسافران از مهمترین اهداف گروه تبلیغی بقیه‌الله بابلسر است.

وی افزود: این گروه تلاش دارد به جای اقدامات سلبی به اقدامات ایجابی در قالب برنامه ‌های فرهنگی به معرفی یک الگو برای تفریح حلال بپردازد.

مسئول گروه تبلیغی بقیه‌الله بابلسر با بیان اینکه علی رغم عدم امکانات مناسب در ساحل استقبال خوبی از برنامه های فرهنگی انجام می شود، اظهار کرد: در حال حاضر نماز جماعت اول وقت با حضور ۲۰۰ نمازگزار برگزار است اما ساحل از داشتن امکانت اولیه اب شرب، مکان مناسب برای اجرای برنامه و داشتن یک سیستم صوتی که صدای اذان را در سطح ساحل منتشز کند بی بهره است.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر مراسم دعای عرفه در ساحل برگزار شد، افزود: «کمپین سه شنبه های تمیز» گروه تبلیغی بقیه‌الله از دیگر برنامه‌هایی است که اعضای این گروه با لباس روحانیت با هدف حفظ محیط زیست و ترغیب مردم به رعایت مسائل بهداشتی به نظافت ساحل دریا می پردازند.

مسئول گروه تبلیغی بقیه‌الله بابلسر گفت: برگزاری تئاتر خیابانی با موضوعات مختلف سبک زندگی، طلاق اعتیاد و فضای مجازی و دفاع مقدس و اجرای برنامه زنده رادیویی و برگزاری مسابقات و بازی و قصه گویی برای کودکان از دیگر برنامه های گروه بقیه الله در سواحل استان مازندران است.

وی افزود: این گروه خودجوش است و وابسته به جایی نیست.
لازم به ذکر است، حجت‌الاسلام سید مرتضی پورعلی مسئول گروه تبلیغی بقیه‌الله بابلسر به عنوان روحانی اردوی مصباح‌الهدی و نورالهدی واقع در مشهد مقدس حضور دارد.

لینک خبر


همچنین ببینید

امر به معروف و نهی از منکر را باید اظهار کنیم

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر «حسن روحانی»، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.