جشنواره ملی رسانه ای امر به معروف و نهی از منکر در اصفهان

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از صاحب نیوز؛ جانشین مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان در خصوص شکل گیری این مجمع گفت: توجه به امر به معروف و نهی از منکر و احیا و اجرای آن از واجبات جمهوری اسلامی در کشور است و از آن جا که همیشه خلأ آن در کشور احساس می‌شده لذا مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر در سال ۹۳ به تصویب وزارت کشور رسید و فعالیت خود را به صورت یک نیروی تشکل مردمی در این زمینه و اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر آغاز کرد.

حجت الاسلام حمیدرضا صادق زاده افزود: اجرای صحیح امر به معروف و نهی از منکر در کشور آنطور که انتظار می رود پیش نرفته است و اگر بخواهیم این امر مهم را آسیب شناسی نکنیم و دور آن را یک دایره قرمز بکشیم به ضرر آن کارکرده ایم لذا باید امر به معروف و نهی از منکر به صورت قاطع و صحیح انجام شود.

وی علاوه بر توجه به واجب امر به معروف و نهی از منکر، پرداختن و توجه به مواردی از جمله محیط زیست و زاینده رود، وجود کارگروه اقتصاد همچون حوزه علمیه و اصناف دراین زمینه را نیز از جمله فعالیت های دیگر این مجمع برشمرد.

ماجد گودرزی، دبیر جشنواره ملی تولیدات رسانه ای ۱۲۰ثانیه ای در ادامه، با بیان این مطلب که اصل مطلب این جشنواره می خواهد بگوید اگر قراراست امر به معروف و نهی ازمنکر شود باید مسئول داشته باشیم و بتوانیم این امر را طوری در جامعه گسترش دهیم که در ذهن مردم به صورت نیک باقی بماند.

وی همچنین از این جشنواره و نحوه اجرای آن سخن گفت و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه،بهره مندی از ابزار رسانه و فرهنگ و هنر در انتقال آموزه های دینی، هوشیاری و بصیرت افزایی درجامعه، ترویج معروفات و تلاش برای کاهش منکرات در جوامع اسلامی و افزایش تولیدات متناسب با اهداف انقلاب و اسلام در رسانه ها درحوزه امر به معروف و نهی از منکر جمله اهداف این جشنواره است.

وی در ادامه بابیان این مطلب که این جشنواره در سه بخش دیداری، شنیداری و جانبی برگزار می شود معرفی منکرات، ترویج معروفات، ارائه راهکارهای متفاوت برای امر به معروف و نهی ازمنکر در جامعه، امر به معروف و نهی از منکر سیاسی، نقش امر به معروف و نهی از منکر در پیشرفت جوامع اسلامی و درنشاط جامعه، نظارت مردمی، مطالبه گری و انتقادپذیری مسئولان، آتش به اختیار در فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر را از جمله موضوعات این جشنواره برشمرد.

رضا صفری مسئول خبری و اطلاع رسانی این جشنواره نیز در ادامه با بیان اینکه بحث امربه معروف و نهی ازمنکر جزء موارد و تکالیف واجب برهمه مسلمانان است افزود: همه ما در طول شبانه روز و بدون استثناء در مورد این امر واجب آگاهیم و اجرای صحیح آن را از وظایف اصلی خود می دانیم.

وی افزود: ما انسان های بی تفاوتی نسبت به موضوعات پیرامون خود نیستیم فقط در برخی موارد گاهی حساسیت ها بسیار بالا و گاهی پایین است و برای اشخاص مختلف متفاوت است.

صفری خاطرنشان کرد: خبرنگاران نیز از این امر مستثنی نیستند و همچون دیگران باید نسبت به موضوعات مختلف که منافع ملی، دینی و انسانی ما را به مخاطره می اندازد بر این امر تاکید و حساسیت خاصی داشته باشد.

بر این اساس، دکترجواداستکی به عنوان رئیس این جشنواره، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضاصادق زاده جانشین مجمع رهروان امر به معروف ونهی ازمنکر استان اصفهان، ماجد گودرزی دبیرجشنواره، علی رضا محمدی مسئول کمیته فضای مجازی مجمع رهروان استان و رضا صفری مسئول خبری واطلاع رسانی این جشنواره هستند.

همچنین علاقه مندان برای ارسال آثار خود می توانند تا بیستم آذرماه سال جاری به آدرس الکترونیکی ۱۲۰fest.ir مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.