برخوردهای چکشی در امر به معروف پذیرفته نیست

امام جمعه خمین

برخوردهای چکشی در امر به معروف و نهی از منکر پذیرفته نیست

حجت الاسلام و المسلمین حسینی گفت: لحن دلسوزانه، بیان محاسن و داشتن حوصله لازمه امر به معروف و نهی از منکر است، برخوردهای چکشی و تند در دین اسلام پذیرفته نیست.

 

به گزارش پایگاه خبیری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از استان مرکزی، حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی، امام جمعه خمین، در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر این شهرستان در مصلی امام خمینی(ره) خمین برگزار شد گفت: فروع دین ۱۰ رکن است و امر به معروف و نهی از منکر ۲ رکن مهم آن مانند جهاد، نماز، خمس و زکات واجب هستند.

وی با بیان اینکه امروز امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراموش شده است افزود: ۶۵۰ نفر بعنوان آمران به معروف و ناهیان از منکر در خمین ساماندهی شدند و آموزش‌های لازم را کسب کردند و تا امروز نیز عملکرد خوبی در سطح جامعه داشته‌اند.

امام جمعه خمین لحن نرم و دلسوزانه، بیان محاسن و داشتن صبر و حوصله را لازمه امر به معروف و نهی از منکر دانست و اظهار کرد: برخوردهای چکشی و تند در دین اسلام پذیرفته نیست، تذکر لسانی باید برای اقشار مختلف جامعه وظیفه شود و هر همه مسلمانان باید احساس کنند تذکر آنها تاثیرگذار است.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: به زودی همایش بزرگی با حضور تمام آمران به معروف و ناهیان از منکر شهرستان خمین در مصلی این شهرستان برگزار می‌شود.

در ادامه همایش؛ منوچهر یاریجانی، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمین نیز در این جلسه گفت:کسانیکه می‌خواهند امر به معروف کنند ابتدا باید آموزش ببینند، آمران و ناهیان باید مخاطب شناس باشد و مخاطب باید احساس دلسوزی آمر و ناهی را درک کند.

وی ادامه داد: باید به حوزه اثرگذاری منکر توجه ویژه شود، گاهی محدوده اثر منکر محدود و شخصی است اما گاهی این تاثیر ملی است، پس ابتدا باید این اثرگذاری‌ها اولویت‌بندی شوند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خمین خاطرنشان کرد: مجازات مرتکیبن جرم نسبت به آمران و ناهیان قابل تعلیق نیست و از آنها حمایت قضایی می‌شود البته با رفتار درست در تذکرات نیازی به تشکیل پرونده و پیگیری جرم نیست.


همچنین ببینید

آمران به معروف در مشهد بیش از نیم میلیون تذکر لسانی دادند

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف سید عبدالله ارجائی روز چهارشنبه در گفت و گو با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.