امر به معروف و نهی از منکر فلسفه‌ قیام عاشورا بود

نماینده ولی فقیه در قزوین

فلسفه قیام عاشورا امر به‌ معروف و نهی از منکر بود

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی گفت: امام حسین(علیه السلام) فلسفه و هدف قیام خود را «امر به معروف و نهی از منکر» معرفی کرده است.

 

به گزارش پایگاهخبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین که به مناسبت آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین(علیه السلام) فلسفه و هدف قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرده است و ما هم وظیفه داریم توجه جدی به جایگاه این فریضه دینی داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید در عرصه امر به معروف و نهی از منکر سرگرم برنامه‌هایی شویم که اولویت چندم هستند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا فاصله برداشت‌های امروز از امر به معروف و نهی از منکر با آنچه که حقیقتاً باید وجود داشته باشد، کاهش یابد.

امام جمعه قزوین در ادامه با تأکید بر اینکه باید در عرصه امر به معروف و نهی از منکر، اولویت‌بندی داشته باشیم، بیان کرد: اگر اولویت‌بندی در این عرصه وجود نداشته باشد، مسائل مهمی که باید در دستور کار قرار گیرند، کوچک شمرده شده و از دستور کار خارج می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین وحدت و هم‌افزایی میان اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر را لازمه موفقیت در این عرصه مهم دینی دانست و تأکید کرد: هر چه اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر حرکت جمعی را بیشتر در دستور کار قرار دهند و هم‌افزایی داشته باشند، نتایج ملموس‌تری در این عرصه بدست می‌آید.

وی مبارزه با مفاسد کلان را یکی از رسالت‌های جدی فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر دانست و خاطرنشان کرد: خدای متعال تأکید می‌کند اگر بخواهیم جامعه‌ای را به هلاکت برسانیم به رفاه‌طلبان و زیاده‌خواهان فرمانِ فسق و فجور می‌دهیم، بنابراین نباید کار به جایی برسد که شامل این فرمان الهی شویم.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین در ادامه ابراز کرد: ربا، زمین‌خواری، رشوه، دنیاپرستی و رفاه‌طلبی از دیگر مصادیق منکر هستند که پیامدهایی نظیر بیکاری، طلاق و معضلات اجتماعی بسیاری را به همراه خواهند داشت.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی استحکام نظام دینی را یکی از معروف‌های مهم دانست و اظهار کرد: پویا نگهداشتن مساجد و اقامه نماز فرصت‌های عظیمی را فراهم می‌آورند و موجب استحکام نظام دینی می‌شوند.

وی در بخش پایانی سخنان خود بار دیگر به جنایات اخیر در میانمار اشاره و ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان روهینگیا تصریح کرد: ما هم نسبت به فجایعی که در میانمار رخ می‌دهد مسؤولیت داریم و نباید در این امر کوتاهی کنیم.

در ابتدای این دیدار عباس کاظمی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین ضمن ارائه گزارشی از برنامه‌های هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر ابراز کرد: هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر با ایام محرم و هفته دفاع مقدس متقارن شده است و این تقارن فرصتی را فراهم آورده تا بسیاری از برنامه‌ها رویکرد امر به معروفی داشته باشد.

وی نقش شهرداری، صدا و سیما، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و سایر دستگاه‌های متولی امر را در اجرای برنامه‌های هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر مهم و ضروری دانست و گفت: از مسئولان تقاضا داریم تا با هماهنگی کامل با زیرمجموعه‌های خود، مشارکتی حداکثری در اجرای برنامه‌های هفته احیای امر به معروف داشته باشند.

لینک خبر


همچنین ببینید

توجه به نماز ، توجه به امر به معروف و نهی از منکر است

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سردار “حاجی محمد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.