آسیب شناسی ها ما را به این نتیجه رسانده که آموزش ضروری است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان

آسیب شناسی ها ما را به این نتیجه رسانده که آموزش ضروری است

حجت الاسلام عبداللهی نژاد افزود: آسیب شناسی ها ما را به این نتیجه رسانده که بحث آموزش را جدی دنبال کنیم، چرا که بر اساس روایات ما مردم دشمن چیزهایی هستند که از آن ها آگاهی ندارند.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در اصفهان، حجت الاسلام احمد عبداللهی نژاد، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان، در نشست خبری با اصحاب رسانه، برنامه های ستاد اصفهان را تشریح کرد.

* مردم بیشتر به مسؤولان شباهت دارند تا والدینشان

حجت الاسلام عبداللهی نژاد ‏با اشاه به روایتی مبنی بر اینکه مردم بیشتر شبیه مسؤولانشان هستند تا پدران و مادرانشان، افزود: بدون تعارف در برخی موارد مسؤولان خودشان مشکل هستند و نسبت به وظیفه الهی و دینی خود بی اعتنا هستند و آنطور که باید عمل نمی کنند، حتی مسؤولانی داریم که نه تنها به ما کمک نمی کنند بلکه در جهت ترویج فرهنگ غربی تلاش می کنند و موضوع دوچرخه سواری بانوان یکی از این موارد است که هیچ حجت شرعی برای آن وجود ندارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان‏ با بیان اینکه بهانه های مختلف برای وارد کردن یک فرهنگ غربی به کشور جمهوری اسلامی ایران قابل قبول نیست، افزود: وقتی ما با دوچرخه سواری بانوان در انظار عمومی مخالفت می کنیم ما را متهم می کنند که با ورزش مخالف هستیم، ماده قانون مجازات اسلامی در این خصوص می گوید آنچه بر خلاف عفت عمومی است جرم محسوب می شود و استفتایی از رهبر معظم انقلاب هم وجود دارد که می فرمایند دوچرخه سواری بانوان در ملأ عام مشکل دارد، بر اساس تعالیم اسلامی ما حضور بانوان در اجتماع در برخی موارد حتی واجب عینی است اما موارد خلاف دین را تحمل نمی کنیم.

وی از راه اندازی مرکز مشاوره دینی برای آسیب دیدگان اجتماعی در هفته امر به معروف خبر داد و گفت: دفتر تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه خوهران، نیروی انتظامی و بهزیستی در این خصوص همکاری کرده اند، برخی افراد نیاز به روانپزشک دارند و افراد تنها با حکم قضایی اصلاح نمی شوند، مرکز آموزش تخصصی امر به معروف برای آموزش های تخصصی برای دانشجویان و طلاب و سایر افراد در این هفته افتتاح می شود، متأسفانه شهرداری در این خصوص هیچ کمکی به ما نکرد.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد ‏بیان داشت: تفاهم نامه با دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان برای آموزش مربی امر به معروف هم امضا شده، مرکز آسیب شناسی فضای مجازی هم تفاهم نامه ای با ما امضا کرده تا ما بسته های محتوایی را به آن ها ارائه دهیم تا امر به معروف در فضای مجازی را دنبال کنند.

* راه اندازی شوراهای امر به معروف برای هیئات مذهبی و حوزه های علمیه

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان‏ اظهار داشت: راه اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر هیئت های مذهبی از موارد دیگر است، حریم هر هیأتی باید حفظ شود، بررسی های میدانی ما نشان می دهد که گاهی در حاشیه هیأت ها و به اسم هیئات مذهبی منکراتی صورت می گیرد که لازم است تا این شوراها در این خصوص وارد عمل شود.

وی ابراز داشت: راه اندازی شوراهای امر به معروف در حوزه های علمیه برای آموزش طلاب برای ورود به این عرصه و همچنین حل برخی معضلات موجود در حوزه های علمیه هم در این هفته صورت خواهد گرفت.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد افزود: همایش روحانیان و مبلغان محرم الحرام را چند روز پیش داشتیم که ما سعی کردیم تا در آنجا جذب مربی داشته باشیم که مبلغان در محرم از احیای امر به معروف غافل نشوند.

این مقام مسؤول‏ اظهار داشت: کمپین«ما همه مسؤولیم» را در این هفته شکل خواهیم داد که می خواهیم تا ادامه داشته باشد و از این طریق فرهنگ امر به معروف و تقویت احساس مسؤولیت را نهادینه کنیم، امیدواریم در بنرها و بیلبوردها حمایت شویم، آنجایی که مسؤولی خطا می کند مردم باید شفاهی و کتبی تذکر دهند.

وی بیان داشت: گردهمایی آمران به معروف اصناف را داریم که برخی از صاحبان اصناف به صورت خودجوش و آتش به اختیار وارد شده اند و ‏از آن ها تقدیر می شود، افتتاح شورای امر به معروف برخی از شهرها و بخش های شهر اصفهان را خواهیم داشت، سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه پیرامون امر به معروف از کارهای مهمی است که در سال ۹۶ و آینده دنبال می کنیم که اعزام سخنران آن بر عهده ماست.

* مردم از حق نصیحت و ارشاد دولت برخوردارند/ آسیب شناسی ها ما را به این نتیجه رسانده که آموزش ضروری است

حجت الاسلام عبداللهی نژاد اظهار داشت: استقرار تیم های ویژه امنیت اخلاقی با تعامل نیروی انتظامی و بسیج و دستگاه قضایی در هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر اتفاق خواهد افتاد که برای رصد معضلات و نا امن کردن جامعه برای افراد شرور و بزهکار است که کارکرد دولت امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هم همین خواهد بود و ما برای رسیدن به این هدف تلاش می کنیم، تجلیل از خانواده های شهدا در سطح شهر، نمایشگاه «یک حس خوب» برای تجربه حجاب کامل انتخابی از سوی بانوان و سایر برنامه ها در محلات از دیگر برنامه های هفته امر به معروف و نهی از منکر هستند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان بیان داشت: تشکیل کمیته دستگاه های تخصصی برای آموزش احیای امر به معروف و نهی از منکر هم از موارد دیگر است، ما آموزش را منحصر به آموزش حضوری نکرده ایم و مقدمات اولیه بری اینکار هم انجام شده است تا همه مردم بتوانند آموزش ها را در هر مکانی دریافت کنند.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد افزود: مردم ما نسبت به بسیاری از منکرات حساس هستند اما باید بپذیریم که مردم ما در مسائل دینی کمتر آموزش دیده اند، آسیب شناسی ها ما را به این نتیجه رسانده که بحث آموزش را جدی دنبال کنیم، چرا که بر اساس روایات ما مردم دشمن چیزهایی هستند که از آن ها آگاهی ندارند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با اشاره به ماده ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکرمی گوید اگر کسی وظیفه خود در خصوص امر به معروف را انجام نداد مجازاتی برای افراد حقوقی و حقیقی وجود دارد و دستگاه قضایی در این زمینه اقدام هایی داشته که حتی منجر به عزل مسؤول هم شده است.

وی با اظهار گلایه از عدم حمایت از قانون حمایت از آمران امر به معروف و نهی از منکر افزود: البته ما قانون داریم و ابلاغ هم شده است اما ماده ۸ قانون باید برجسته شود تا مردم بتوانند به دور از ترس از مسؤولان انتقاد کنند، چرا که مردم از حق نصیحت و ارشاد دولت برخوردارند.

حجت الاسلام عبداللهی نژاد در رابطه با گردشگران و صنعت توریسم، تصریح کرد: لازم است تا در این خصوص آموزش به توریست ها در زمینه قوانین و فرهنگ کشور ما ارائه شود تا آن ها با علم به قوانین ما رفتار مناسب تری داشته باشند.

لینک خبر


همچنین ببینید

نشست «فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی برای نقد اجتماعی سازنده و امر به معروف مسئولان»

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از خبرگزاری فارس، با حضور عبداله بیچرانلو عضو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.