نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی

کار «دفاع مقدس» و «امر به معروف» حفاظت از ارزش ها و دین خداست

آیت الله عبادی با بیان اینکه هرجا ملتی نتواند از خود دفاع کند همه چیز به باد می رود، گفت: کار دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر هردو حفاظت از ارزش ها، جان و مال و ناموس و حفاظت از دین خدا است.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله سید علیرضا عبادی در مراسم دیدار مشترک فرماندهان نظامی و انتظامی خراسان جنوبی و دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر استان به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس و احیای امر به معروف و نهی از منکر، اظهار کرد: تناسب هفته دفاع مقدس و هفته امر به معروف و نهی از منکر یکی است چرا که دو روی یک سکه هستند.

وی با بیان اینکه انسان به لحاظ فردی و اجتماعی دارای بعد فیزیکی و عقیدتی است، افزود: دشمن، دشمن است و به هر کدام بعدی از انسان تهاجم شود نتیجه تصرف کامل است چون تاثیر امور فیزیکی و امور معنوی با هم تاثیر متقابل دارد و اگر دشمن در جهت سلطه یک جامعه و آب و خاک و زندگی مردم اقدام کند وقتی تسلط پیدا کند اندیشه و گفتار و رفتار را نیز تغییر می دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر دشمن در رفتار و گفتار و اندیشه تاثیر بگذارد از نظر مسائل دفاعی و نظامی نیز کشور تصرف شده است بنابراین کار دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر هردو حفاظت از ارزش ها، جان و مال و ناموس و حفاظت از دین خدا است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه پیامبر بسیار زحمت کشیدند تا جامعه بت پرست و جاهلی و فاسد را به جمعیت شایسته و متمدن تبدیل کند، افزود: در روایات آمده است‌ پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم در جواب پرسش کننده‌ای از وضع زمان ظهور، فرمودند« زنان شما فاسد می‌شوند، جوانان شما فاسق می‌شوند، راوی که از اصحاب است‌، از این قضیه تعجب می‌کند. سپس پیامبر می‌فرماید: از این هم بدتر می‌شوید نه تنها زنان و جوانان شما فاسد و فاسق می‌شوند بلکه‌ امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنید بلکه امر به منکر و نهی از معروف می‌کنید؛ باز راوی تعجب می‌کند و پیامبر می‌فرماید: وضع از این هم بدتر می‌شود به طوری که معروف را منکر می‌بینید و منکر را معروف می‌بینید».

وی با اشاره به اینکه این حدیث از نقطه شروع تا ختم سبب و مسبب است، تصریح کرد: اگر در جامعه ای از جهت فرهنگی زنان فاسد شوند این حالت جریانی پیدا می کند و جوانان فاسق می شوند و جوانان که موثرترین عناصر جامعه هستند هم در جهت امور مادی و معنوی اگر فاسق شدند به لازمه آن جامعه بی درد و بی تفات می شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تاکید کرد: اگر جوانان از نظر فکری آسیب ببینند در آن جامعه کسی احساس مسئولیت نخواهد کرد که در مقابل هنجارشکنی ها بایستد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه امروز با این صحنه مواجه هستیم، افزود: باید نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و نیروهای امر به معروف و نهی از منکر در این دو سنگری که در هم موثرند از جان و ناموس و ارزش های ملت خود دفاع کنند که الحمدالله دفاع می کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خطاب به نیروهای مسلح و نیروهای امر به معروف و نهی از منکر، تاکید کرد: شما در خیر و ثواب کارهای خوبی که در جامعه انجام می شود شریک هستید البته بستگی به اخلاص هر فرد دارد و گرنه اگر در نماز هم اخلاص نباشد نماز الی الله نیست.

آیت لله عبادی گفت: اگر کسی هدفمند در هر پست و مقامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی برای اجرای حق و ابطال باطل تلاش کند این سرآمد تمام عبادت ها است.

وی با اشاره به اینکه به میدان مالک فرهنگ و ناموس و آب و خاک کشور خود خواهیم بود که دشمن را مانع شویم، افزود: تسلط بر کشورهای اسلامی از پروژه های دشمن است و تلاش می کند تا فرهنگ و اندیشه قرآنی را از جامعه بگیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: باید به همان میزانی که دشمن این نقشه را بر این اساس ریخته و اکنون آثار آن را مشاهده می کنید ما نیز تلاش کنیم و همه چون در یک کشتی هستیم نسبت به جامعه و یکدیگر مسئولیم.

لینک خبر

 


همچنین ببینید

دعوت دو مسئول جوان کشور از مردم برای انتقاد از مسئولان

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، صبح امروز در همایش شوراهای امر به معروف و نهی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.