احیای امر به معروف راه و رسم انبیا برای به سعادت رساندن جامعه است

مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی

احیای امر به معروف راه و رسم انبیا برای به سعادت رساندن جامعه است

حجت الاسلام شریعتی تبار گفت: راه و رسم همه انبیا برای اینکه جامعه را به سعادت واقعی برسانند احیای مسؤولیت بزرگ و فریضه الهی امر به معروف و نهی ازمنکراست.

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در مشهد، حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار، مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی در نشست رونمایی از کتاب «فقه امر به معروف و نهی از منکر»که ۲ مهر در محل بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و امر به معروف و نهی از منکر گفت: راه و رسم همه انبیا برای اینکه جامعه را به سعادت واقعی برسانند احیای این مسؤولیت بزرگ و فریضه الهی است.

وی درادامه با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر، مهمترین دلیل قیام عاشورا را احیای این فریضه الهی برشمرد و اظهارکرد: براساس سخنان شهید مطهری(ره) عاشورا حول سه محور بررسی می شود که یکی دعوت و درخواست یزید از امام حسین(علیه السلام) برای بیعت است که با مخالفت امام مواجهه شد.

حجت الاسلام شریعتی تبار با بیان اینکه از دیگر دلایل نهضت حسینی، نامه های مردم کوفه به امام (علیه السلام) است، افزود: از مهمترین دلیل قیام عاشورا احیای امر به معروف و نهی از منکر است که اگر دو عامل دیگر هم نبودند برای قیام عاشورا همین دلیل کافی بود.

وی در ادامه با تأکید بر این مطلب که امر به معروف و نهی از منکر، فریضه ای الهی و واجب است، تصریح کرد: در واقع بین مردان و زنان مومن رابطه ولایی برقرار است که یکدیگر را امر به معروف و نهی از منکر می کنند چرا که اگر حق این فریضه الهی در جامعه ادا شود، همه فرایض دیگر هم استقامت پیدا می کنند.

مدیر عامل بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی درادامه با اشاره به این مطلب که دعوت به امر به معروف، دعوت به اسلام است، تصریح کرد: اگر قرار باشد جامعه در دیگر عرصه ها مانند اقتصاد مقاومتی، سیاست، اخلاق، روابط اجتماعی، استقلال و عزت در برابر استکبار به تعالی برسد احیای این فریضه الهی لازم است.

لینک خبر


همچنین ببینید

مسابقه «امر به معروف و نهی از منکر» در چرام برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فرهنگسرای معروف به نقل از ایکنا از کهگیلویه و بویراحمد، سعید خردمند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.