امر به معروف و نهی از منکر حقیقت مغفول مانده در جامعه تلقی می شود

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان

امر به معروف و نهی از منکر حقیقت مغفول مانده در جامعه تلقی می شود

آیت الله سلیمانی گفت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان 2 فریضه مهم الهی یک حقیقت مغفول مانده در جامعه تلقی می شود در حالی که باید برای اجرای آن عموم مردم و مسئولان بیش از پیش جدیت داشته باشند.

 

به گزلرش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر سیستان و بلوچستان در گفت و گو با این خبرگزاری اظهار داشت: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر آن قدر بالاست که امام امت خواهان تشکیل یک وزارتخانه به این عنوان بودند و امروز به صورت یک ستاد در کشور در حال فعالیت است.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب و با اهتمام دولتمردان قوانین امر به معروف و نهی از منکر در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید به طوری که امروز به لحاظ قانون برای انجام این ۲ فریضه مشکلی وجود ندارد و از نظر اجرا باید با جدیت کارشود.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: سیستان و بلوچستان در این زمینه در مقایسه با سایر نقاط کشور گام های فراتری برداشته به گونه ای که منهای ضایعه اجتماعی مواد مخدر از لحاظ اخلاقی شاهد ضایعات خیلی فاحشی در این استان نیستیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مردم، علما و همه مسئولان انتظار دارند زمانی که انقلاب ارزشی صورت گرفته در راستای حفظ این ارزش ها تلاش شود.

امام جمعه زاهدان افزود: برای سالم ماندن جامعه از فساد، تباهی و زشتی اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همه مسلمانان است.

آیت الله سلیمانی با بیان اینکه عاشورا نماد امر به معروف و نهی از منکر است، اظهار داشت: هدف قیام امام حسین(علیه السلام) اجرای امر به معروف و نهی از منکر بود زیرا جامعه اسلامی بعد از رحلت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) دچار چنان انحرافی شده بود که به راحتی منکر را انجام می دادند و معروف به فراموشی سپرده شده بود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بیان کرد: امام حسین(علیه السلام) برای اجرای فریضه مهمی که رسالت پیامبران نیز بود قیام کرد تا یک جامعه اسلامی واقعی به دنیا عرضه کند.

امام جمعه زاهدان خاطر نشان کرد: مدیریت پیش بینی شده برای دین اسلام به گونه ای است که عموم مردم را برای حفظ سرنوشت خودشان، جامعه، سلامت محیط زندگی و بقای دین وظیفه مند کرده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استانهای سیستان و بلوچستان و کرمان تصریح کرد: اگر کسی قانون گرا و پایبند به قانون اساسی کشور باشد باید برای احیای اصل مهمی چون امر به معروف و نهی از منکر تلاش کند و دل بسوزاند.

به گزارش ایرنا از سال ۱۳۷۱ شمسی تاکنون هر ساله هفته اول محرم الحرام به نام هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر بمنظور یادآوری اصلی ‌ترین هدف جهاد والا و الهی امام حسین(علیه السلام) یعنی احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است.

قرآن کریم در سوره آل عمران، آیه ۱۰۴می فرماید: «وَلتَکُن مِنکُم أُمَّهٌ یَدعُونَ إلَی الخَیرِ و یَأمُرونَ بِالمَعروفِ و یَنهَونَ عَنِ المُنکَرِ و أولئِکَ هُمُ المُفلِحونَ»باید در میان شما گروهی باشند تا مردم را به خیر دعوت نمایند و امر به معروف و نهی از منکر کنند ؛ ایشان همان رستگارانند.

لینک خبر


همچنین ببینید

نمایندگان مجلس باید از مطالبات مردم نسبت به مسئولان دفاع کنند

به گزارش خیرگزاری فرهنگسرای معروف خبرگزاری مهر، «فریده اولاد قباد» دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.