پاسخگو بودن مسئولان در حوزه فریضتین، راهبردهای تحقق این فریضه الهی

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگسرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از مازندران، سردار سیدمحمود میرفیضی فرمانده انتظامی مازندران سوم مهرماه در همایش امر به معروف و نهی از منکر مازندران گفت: ما باید اقدامات پیش دستانه را انجام دهیم و نباید همه تلاشمان در زمینه تدافعی باشد.

وی خلأ قانونی را یکی از چالش‌های حوزه امر به معروف نهی از منکر دانست و افزود: عدم مشارکت دستگاه‌های مختلف برای همپوشانی آنها یکی از موانع تحقق این فریضه الهی است.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران با تاکید بر افزایش اختیارات دستگاه‌ها در ترویج امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: پاسخگو بودن مسئولان در امر به معروف و نهی از منکر یکی از راهبردهای استان در تحقق فریضتین است.

وی افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید به یک گفتمان همگانی تبدیل شود و مردم باید بدانند که به عنوان یک فرد در جامعه وظایفی دارد که باید انجام دهد.

میرفیضی با بیان اینکه در برخی از موارد قانون امر به معروف و نهی از منکر گنگ است، اظهار کرد: باید در حوزه امر به معروف و نهی از منکر هزینه جرم را افزایش دهیم.

وی افزود: باید همه دستگاه ها را همراه سازی کنیم و به آموزش همگانی، آگاه سازی و مدیریت افکار عمومی تلاش کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی مازندران با بیان اینکه اغلب برخورد نیروی انتظامی با خاطیان ایجابی است، عنوان کرد: باید مردم سهم خودشان را در ترویج امر به معروف و نهی از منکر انجام دهند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.