امر به معروف و نهی از منکر فلسفه‌ قیام عاشورا بود

 

به گزارش پایگاه خبری فرهنگیرای معروف؛ به نقل از خبرگزاری رسا در قزوین، حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در همایش امر به ‌معروف و نهی ‌از منکر که در سالن اجتماعات شهید مطهری سپاه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امام حسین(علیه السلام) فلسفه نهضت عاشورا را امر به معروف و نهی از منکر معرفی کرده است و تاکید می‌کند من علیه حکومت دینی خروج نکرده‌ام بلکه برای اصلاح امت جدم قیام کرده‌ام.

وی در ادامه افزود: امام حسین(علیه السلام) چشم انداز و اولویت‌های امر به معروف و نهی از منکر را مشخص می‌کند و باید با بررسی بیانات ایشان چشم انداز و اولویت‌های امروز را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مشخص کنیم.

امام جمعه قزوین در تصریح کرد: امام حسین(علیه السلام) در مقابل استاندار مدینه که قصد داشت از ایشان برای یزید بیعت بگیرد، خود را از خاندان نبوت و معدن رسالت معرفی می‌کند و در مقابل یزید را شراب خوار، فاسق و قاتل معرفی می‌کند که منکرهای بزرگی را مرتکب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه خاطرنشان کرد: اباعبدالله‌الحسین(علیه السلام) در ادامه تاکید می‌کند هر کسی به من شباهت دارد و هم سنخ من است، هیچگاه با مثل یزید بیعت نمی‌کند و این مهم رسالت‌های مردم را در تمام عصرها مشخص کرده است.

وی در ادامه اضافه کرد: بزرگ‌ترین معروف، شناخت، معرفی و پیروی از امام حق و بزرگ‌ترین منکر پیروی امام باطل است و آن ها که از امام حسین(علیه السلام) تبعیت کردند به سوی بهشت هدایت و آن‌ها که از یزید پیروی کردند به سوی جهنم هدایت شدند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدینی تأکید کرد: در احادیث آمده هر کس امر به معروف و نهی از منکر را یاری کند، صاحب عزت می‌شود و در مقابل هر کسی کاری کند که این فریضه دینی به فراموشی سپرده شود، صاحب ذلت می‌شود.

امام جمعه قزوین در ادامه ابراز کرد: منافقان کسانی هستند که امر به منکر و نهی از معروف می‌کنند و هیچگاه دست برادر دینی خود را نمی‌گیرند در حالی که مومنان نسبت به هم باید هم افزایی داشته باشند و دلسوز یکدیگر باشند.

وی در پایان گفت: ضروری است اولویت‌ها را در حوزه امر به معروف و نهی از منکر مشخص کنیم و بدانیم در سطح بین المللی و جهانی رژیم منحوس صهیونیستی، سلطه اجانب و نفوذپذیری از مستکبران بزرگ‌ترین منکرهای زمان ما هستند.

لینک خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.